W sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że znaczna część mediów „wściekle atakuje rząd”.

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany podczas spotkania, o to, co zrobić, aby „gazety polsko-języczne z obcym kapitałem przestały ogłupiać Polaków”.

Szef rządu zaznaczył, że z mediami jest sytuacja szczególna, ponieważ – jak podkreślił – na przykład prasa regionalna znajduje się w 95 procentach w posiadaniu zagranicznych koncernów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sondaż: Polacy chcą repolonizacji mediów

Według Morawieckiego, III Rzeczpospolita wyprzedała ogromną część mediów właśnie w ręce zagranicznych koncernów. A więc staramy się pokazywać jaka, jest prawda wykorzystując kanały komunikacji bezpośredniej, internetowej, chociaż tu też główne portale są w rękach zagranicznych – zauważył.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem premiera właśnie z powodu przynależności ogromnej część mediów do zagranicznych koncernów, ta kłamliwa propaganda strony przeciwnej, naszych oponentów ma ogromną siłę rażenia. 80 proc. wszystkich mediów radiowych, telewizyjnych, gazet, czasopism i mediów internetowych jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy we wściekły sposób nas atakują – dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Projekt ustawy o dekoncentracji i repolonizacji mediów jest gotowy

Według Morawieckiego przeciwnicy polityczni PiS atakują rząd, ponieważ zdali sobie sprawę, że może on trwale przebudować cały system społeczno-gospodarczy. Na trwałe zaproponować nowy kontrakt społeczny Polakom i że Polakom się to spodoba, ale im się to nie spodoba i dlatego nas tak wściekle atakują – powiedział.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Panie Premierze,Mateuszu drogi,że polskojęzyczne media są w antypolskich rękach ,to fakt bezsporny.Tylko dlaczego antypolskość tych mediów jest dozwolona?W tej antypolskości nie wyraża się wolność słowa,lecz świadoma antypolska polityczna mowa.Dość skundlenia i przed wrogimi Polsce mediami skundlenia.Suwerenność Państwa Polskiego nie polega na bezsilności wobec medium wrogiego.

  2. Avatar
    Gaetano :

    Ten temat już był wałkowany, mateuszku i wraca jak bumerang. W tej sprawie nic nie zrobią, kto wie, może szykują jakąś kolejną „debatę”, aby czymś zająć ciemnego luda, żeby po cichu zająć się czymś innym, dla nich istotnym. Za to nie ulega wątpliwości, że prawdy i tylko całej prawdy można się dowiedzieć jedynie z takich „polskich” mediów, jak Gazeta Polin, Gazeta Polin Codziennie, tv republika i tzw. niezależna.