Za ograniczeniem wpływu kapitału zagranicznego w mediach opowiada się 60% badanych.

Według sondażu przeprowadzonego przez dom mediowy UM (będący częścią grupy IPG Mediabrands) zapowiadane przez rząd reformy ograniczające koncentrację kapitałową w mediach cieszą się popularnością zwłaszcza wśród osób zadowolonych z aktualnej sytuacji gospodarczej i rządów PiS w kraju. Poparcie w tej grupie sięga 78,5 procent.

W grupie najmniej przychylne zmianom są osoby zadowolone ze swojej osobistej sytuacji materialnej – tu zmiany popiera tylko 42 proc. ankietowanych. Ograniczenie koncetracji kapitału zagranicznego w mediach nie podoba się mieszkańcom miast do 100 tysięcy osób – 52 procent sprzeciwu. Z kolei w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców za wprowadzeniem projektu jest 58 procent ankietowanych, a przeciw – 42 procent.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Poseł PiS: Repolonizacja mediów jest konieczna
Repolonizacja banków trwa

Zapowiadane zmiany podobają się również ankietowaym w grupie wiekowej 42-51 lat – 68 proc. głosów poparcia, a także wśród emerytów i rencistów – 58 proc. oraz studentów – 50,5 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 24-28 marca na próbie 1044 respondentów.

kresy.pl / rp.pl / wirtualnemedia.org
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz