Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w sobotę na swojej stronie, że od 15 czerwca rozpoczną się szkolenia rezerwistów. Zgłoszenia osób, które straciły pracę w wyniku pandemii będą priorytetowe.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej na swojej stronie, od 15 czerwca wrócą szkolenia żołnierzy rezerwy. Minister Mariusz Błaszczak podpisał decyzję w wyniku której osoby dotknięte bezrobociem związanym z pandemią koronawirusa, będą miały pierwszeństwo przy rekrutacji.

W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek. “Rezerwiści, czyli osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową lub mają już przyznany stopień wojskowy mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych” – poinformował MON na swoim portalu.

Zobacz też: Morawiecki skomentował “niefortunną” wypowiedź ministra rolnictwa o nauczycielach

“Mam świadomość tego, że wirus spowodował utratę pracy, w związku z tym dziś podjąłem decyzję, aby wznowić szkolenie, zintensyfikować szkolenia wojskowe” – poinformował minister Błaszczak.

Osoby dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą odbywać swoje ćwiczenie w ramach tak zwanej służby przygotowawczej. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Dodatkowo uzyskają oni status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim.

Zobacz też: Kaczyński określił ostatni możliwy termin wyborów

Zobacz też:

W założeniu Ministerstwo Obrony Narodowej chce aby osoby dotknięte zwolnieniami mogły znaleźć tymczasowe źródło dochodu i ewentualnie zasilić w późniejszym okresie Siły Zbrojne RP.

Według Mariusza Błaszczaka jednostki wojskowe mają być w pełni przygotowane na przyjęcie dodatkowych rekrutów.”Koordynacją zajmują się wojskowe komendy uzupełnień, a więc w całej Polsce jednostki wojskowe są przygotowane do tego, żeby przeprowadzić ćwiczenia”.

Zobac też: PiS obronił Jacka Sasina w Sejmie

Kresy.pl/Gov.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply