Minister obrony Armenii dziękuje Rosji za regulowanie sytuacji w Górskim Karabachu

Minister obrony Armenii David Tonoyan spotkał się w czwartek z ambasadorem Rosji Siergiejem Kopyrkinem – poinformował Tass. Minister wysoko ocenił rolę rosyjskiej misji pokojowej w Górskim Karabachu.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, minister obrony Armenii podczas czwartkowego spotkania z ambasadorem Rosji Siergiejem Kopyrkinem wyraził aprobatę dla wysiłków Rosjan w celu uregulowania konfliktu w Górskim Karabachu.

„David Tonoyan wysoko ocenił rolę i wysiłki Federacji Rosyjskiej w uregulowaniu sytuacji wojskowo-politycznej w regionie, a także postępy i skuteczność rosyjskich sił pokojowych zaginionych w Górskim Karabachu” – powiedział.

Zobacz też: Przeciwnicy Paszyniana zablokowali ulice w stolicy Armenii [+VIDEO]

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Strony podkreśliły znaczenie działalności misji pokojowej Federacji Rosyjskiej i Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w wymianie ciał zabitych i jeńców, a także w poszukiwaniu osób zaginionych” – przekazała służba prasowa rosyjskiego ministerstwa obrony.

Tonoyan złożył kondolencje rosyjskiemu dyplomacie z powodu śmierci członków załogi rosyjskiego śmigłowca Mi-24 i przekazał dekrety prezydenta Sarkissiana o przyznaniu medali poległym Rosjanom

Tego samego dnia minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow i nowo mianowany szef armeńskiej dyplomacji Ara Ayvazyan przeprowadzili rozmowę telefoniczną, omawiając perspektywy stosunków sojuszniczych, poinformowało rosyjskie MSZ w oświadczeniu.

Zobacz też: Premier Armenii: nasze systemy obrony powietrznej nie sprostały współczesnym wyzwaniom

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Rosyjski minister spraw zagranicznych pogratulował swojemu ormiańskiemu odpowiednikowi nominacji”, czytamy w oświadczeniu. „Dwóch najwyższych dyplomatów rozmawiało o sojuszniczej współpracy Rosji i Armenii, a także o harmonogramie przyszłych kontaktów” – dodało rosyjskie MSZ.

Ławrow i Ajwazyjan wymienili także poglądy na temat praktycznych kroków w celu realizacji decyzji, które przywódcy Rosji, Armenii i Azerbejdżanu podjęli 9 listopada w celu zapewnienia zawieszenia broni w Górskim Karabachu.

Prezydent Armenii podpisał w środę dekret o mianowaniu wiceministra spraw zagranicznych Ary Ayvazyana ministrem spraw zagranicznych kraju. Były minister spraw zagranicznych Zohrab Mnatsakanyan podał się do dymisji w poniedziałek.

Zobacz też: Udaremniono próbę zamachu na premiera Armenii

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz