Gruzja jako kraj, mogący istnieć w całości tylko jako część Rosji, Kazachstan jako „sztuczne państwo” odpowiedzialne za „ludobójstwo Rosjan” i zapowiedzi zjednoczenia pod władzą Moskwy wszystkich narodów, które niegdyś były częścią ZSRR – takie twierdzenia znalazły się w rzekomym wpisie Dmitrija Miedwiediewa.

W poniedziałek późnym wieczorem Ksenia Sobczak, rosyjska celebrytka, zamieściła w mediach społecznościowych zrzut ekranu z domniemanym wpisem Dmitrija Miedwiediewa, byłego prezydenta Rosji, obecnie wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W rzekomym wpisie Miedwiediewa w serwisie społecznościowym vKontakte wpis w którym zapowiedział, że „wszystkie narody, które kiedykolwiek zamieszkiwały niegdyś wielki i potężny Związek Radziecki, znów będą żyć razem w pokoju” i że Moskwa „nie będzie żałować ani sił, ani środków”, by ten cel osiągnąć.

Były prezydent Rosji napisał, że „po wyzwoleniu Kijowa i całego terytorium Małorosji od band nacjonalistów, głoszących rzekomą ukraińskość, Ruś znów stanie się zjednoczona, potężna i niezwyciężona, jak tysiąc lat temu, w czasie Państwa Staroruskiego”. Dodał, że następnie pod przywództwem Moskwy, narody słowiańskie „ruszą w dalszych pochód, by przywrócić granie naszej Ojczyzny, które, jak wiadomo, nigdzie się nie kończą”.

Autor wpisu twierdził, że chodzi o „odebrane nam [Rosjanom – red.] ziemie, które w przeszłości, na przestrzeni wieków, zostały zdobyte w walkach i Rosjanie nikomu ich nie odstąpią. Następnie, podając rzekome przykłady, napisał, że w przeszłości, aż do 1801 roku, Gruzja nie istniała jako odrębne państwo, a zjednoczona została jakoby dopiero wtedy, gdy jej dzisiejsze terytorium, włącznie z Abchazją, Osetią Północną i Osetią Południową, stały się częścią Imperium Rosyjskiego. Twierdził też, że i dziś Gruzja może być „zjednoczona” tylko pod egidą Moskwy.

W dalszej części wpisu poruszono kwestię historii Kazachstanu. W domniemanym wpisie Miedwiediew miał oświadczyć, że na początku XVII wieku, na terenie dzisiejszego zachodniego Kazachstanu, Rosjanie byli ludnością autochtoniczną. Później, przez trzy wieli, Kazachstan był przez ludność rosyjską kolonizowany, a do rozpadu ZSRR blisko dwie trzecie ludności stanowili tam Słowianie.

„Kazachstan to sztuczne państwo, dawne rosyjskie terytorium, na przykład miasta Guriew [kaz. Atyrau – red.], Semipałatyńsk [kaz. Semej – red.], także Ałma- Ata do 1924 roku nazywała się Wiernyj” – napisano we wpisie. Autor dodał, że w XX wieku „władze Kazachstanu zaczęły realizować inicjatywy na rzecz przesiedlania w głąb republiki różnych grup etnicznych, które można kwalifikować jako ludobójstwo Rosjan”.

„Nie będziemy przymykać na to oczu. Dopóki tu nie przyjdą Rosjanie, porządku nie będzie…” – podsumowano.

Opisywanego wpisu nie ma na oficjalnym profilu Miedwiediewa. Według części mediów, został bardzo szybko usunięty. Po 10 godzinach przedstawiciele wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji oświadczyli, że jego konto zostało zhackowane. Na samym profilu Miedwiediewa nie zamieszczono jednak żadnego komunikatu ze sprostowaniem.

Przeczytaj: Miedwiediew publikuje mapę, na której Ukraina to tylko Kijów i okolice [+FOTO]

Czytaj również: Rumunia skomentowała mapę Ukrainy Miedwiediewa

Telegram / pravda.com.ua / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mayo
  mayo :

  Rosja to sztuczny kraj i do tego agresywny wobec sąsiadów (mordy takie jak w Katyniu to jeden przykład z setek podobnych zbrodni dokonanych przez władze na Kremlu). Może warto było by wyzwolić Rosjan tak jak oni „wyzwalali” sąsiadów.

  • Kasper1
   Kasper1 :

   Przypominam, że zamordowanie naszych 21 500 oficerów rozkazał absolutny dyktator WIELONARODOWEGO ZSRR GRUZIN Josif Dżugaszwili „Stalin” a rozkaz ten został wykonany przez jego rodaka, osobę nr 2 w ówczesnym ZSRR, dowódcę SOWIECKIEGO aparatu terroru Ławrentija Berię. Podobne zbrodnie na dziesiątkach tysięcy obywateli ZSRR zostało dokonane przez te same GRUZIŃSKIE władze Kremla. Przypominam też, że nie należy mylić ZSRR ze współczesną Rosją – w latach 1917-1991 ROSJA nie istniała jako podmiot międzynarodowy. Jeszcze raz zalecam uczyć się historii PRZED udziałem w forum dyskusyjnym zamiast Z forum dyskusyjnego.

   • mayo
    mayo :

    decyzje zapadły na Kremlu? to znaczy że Ruscy biorą odpowiedzialność za zbrodnie których dokonali, dokładnie tak jak Niemcy za Hitlera (Austriaka). Może zatem należy wyzwolić Rosjan od Rosyjskiego ucisku? Wydaje się to uzasadnione ponieważ Rosja to skansen a nie dobrze prosperujące państwo w którym 30 milionów obywateli nie ma nawet toalety w domu.

   • Pol_AK
    Pol_AK :

    Wtedy to była rosja, mieli rosyjskie obywatelstwa, nazwę kraju sobie zminili bo marzył im się świat a nie ruski mir tylko. Aktualnie rosja uznaje się jako spadkobiercę ZSRR. To był i jest wielonarodowy kraj, nie jest istotne czy to był rosjanin, gałgan czy gruzin – te zbrodnie były robione dla rosyjskiego imperializmu.