Zarząd Agory S.A. będącej wydawcą między innymi „Gazety Wyborczej” poinformował dziś o skali zwolnień jakie planuje przeprowadzić w najbliższym czasie.

Według komunikatu zwolnionych z pracy ma zostać 135 pracowników Agora S.A. To 6,8% wszystkich zatrudniownych obecnie w spółce. Zwolnienia mają zostać przeprowadzone do końca bieżącego roku. Dodatkowo, w ramach cięcia kosztów spółka planuje zakończenie wydawania bezpłatnego dziennika „Metrocafe”. Ma to nastąpić z dniem 14 października.

Jako główny cel zaplanowanych działań zarząd Agory wskazuje uzyskanie odpowiedniego wyniku finansowego w warunkach „obecnej kondycji rynku prasowego” i „negatywnych prognoz dotyczących jego dalszego rozwoju”. Mowa jest o spadku sprzedawalności nakładu ale również zmniejszonych wpływów od reklamodawców. Zarząd Agory dopisał przy tym argument w postaci dbałości o jakość swoich wydawnictw i zapowiada „przyspieszenie procesu transformacji działalności prasowej”, która ma zmierzać do rozwoju „sprzedaży treści dziennika w formie cyfrowej”.

Czytaj także: Szokujący wywiad Jurija Szuchewycza dla „Gazety Wyborczej”

tvn24bis.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz