Węgry stoją na czele walki o wolność narodów – powiedziała podczas w Budapeszcie Marine Le Pen, liderka Zjednoczenia Narodowego, która chce startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich we Francji.

Z wizytą przybyła do Budapesztu Marine Le Pen, liderka Zjednoczenia Narodowego. W środę została oficjalnie powitana przez premiera Węgier Viktora Orbana w jego siedzibie. Miesiąc wcześniej na Węgrzech gościli Eric Zemmour, potencjalny kandydat na prezydenta Francji, a także siostrzenica szefowej Zjednoczenia Narodowego, Marion Marechal Le Pen. Marine Le Pen zamierza kandydować w przyszłorocznych, francuskich wyborach prezydenckich.

Przeczytaj: Wybory prezydenckie we Francji: Eric Zemmour może wejść do drugiej tury kosztem Marine Le Pen

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

470 PLN    (2.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

– Węgry pod przewodnictwem Viktora Orbana stoją na czele walki o wolność narodów, tej walki tak istotnej w świecie nękanym totalitarnymi pokusami, tej walki, bez której nie ma wolności osób – powiedziała Le Pen podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem węgierskiego rządu.

– Rozmawialiśmy o dobrych perspektywach na przyszłość. Viktor Orban pozytywnie ocenia dalszą współpracę, zwłaszcza prace nad utworzeniem dużej grupy w Parlamencie Europejskim (…), o której rozmawiamy od jakiegoś czasu również z Matteo Salvinim – oświadczyła francuska eurodeputowana. Podkreśliła też, że jej ugrupowanie „zawsze broniło zarówno Węgier, jak i Polski na arenie międzynarodowej”. Zaznaczyła też, że obecnie oba kraje bronią suwerenności i wolności narodów.

Zdaniem Le Pen, po wyborach we Francji powinno zostać zorganizowane referendum na temat migracji. W jej opinii, Węgry zdołały ochronić siebie i swoją kulturę, radząc sobie z kwestią migracji.

Czytaj także: Le Pen proponuje referendum na temat ograniczenia imigracji

– Każdy naród ma prawo zachować swoją tożsamość konstytucyjną, a Unia Europejska jest uprawniona jedynie do egzekwowania kompetencji, które zostały jej przyznane przez państwa członkowskie – powiedziała Le Pen. Dodała, że migracją trzeba konieczne zarządzać w odpowiedni sposób i nie można pozwolić na to, żeby stała się narzędziem przeciwko danemu krajowi członkowskiemu.

– Moje przesłanie do narodu węgierskiego brzmi: „Nie poddawajcie się, wytrwajcie!” – powiedziała szefowa ZN. Odniosła się też do podpisanego latem porozumienia partii prawicowych. Jej zdaniem to bardzo ważny krok i „całym sercem” je popiera. Dodała też, że chciałaby opracować szkic „anty-planu”, przeciwko unijnemu mainstreamowi: – Chcemy Europy narodów, chcemy współpracować, każdy na swoim własnym terytorium, w obrębie własnych granic, wspólnie.

Podczas swojej wizyty w Budapeszcie, Marine Le Pen spotka się również z biznesmenami i przedsiębiorcami.

Orban powiedział z kolei po spotkaniu z Le Pen, że presja ideologiczna w ramach UE stała się bezprecedensowa. Zaznaczył, że Komisja Europejska przekształciła się ze strażnika unijnych traktatów w „ośrodek ideologiczny”, a Polska i Węgry każdego dnia doświadczają w ramach UE „zmodernizowanej formy” doktryny Breżniewa

Interia.pl / dailynewshungary.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz