Prezydent Francji Emmanuel Macron nie wyklucza możliwości wysłania na Ukrainę wojsk przez niektóre kraje UE i NATO. Ocenił, że obecnie “nie ma konsensusu w tej sprawie”.

Prezydent Francji Emmanuel Macron wypowiadał się po spotkaniu głów państw i szefów rządów w Paryżu. “Na tym etapie nie ma konsensusu, by wysłać tam [na Ukrainę] wojska” – oświadczył, cytowany przez agencję Reuters. “Niczego jednak nie można wykluczyć. Zrobimy wszystko, co musimy, by Rosja nie wygrała” – dodał.

Urzędnik Białego Domu powiedział agencji Reuters, że Stany Zjednoczone nie planują wysyłania żołnierzy do walki na Ukrainie. Jak dodał, nie ma też planów wysyłania wojsk NATO do walki na Ukrainie.

Przypomnijmy, że według premiera Słowacji, kilku członków NATO i Unii Europejskiej rozważa wysłanie żołnierzy na Ukrainę na zasadzie dwustronnej. Fico, od dawna sprzeciwiający się dostawom sprzętu wojskowego na Ukrainę, nie podał żadnych szczegółów.

Przemawiał przed spotkaniem europejskich przywódców w Paryżu. “Nie potrafię powiedzieć, w jakim celu i co powinni tam robić” – powiedział. Jak dodał, Słowacja nie będzie wysyłać żołnierzy na Ukrainę.

Przeczytaj: Fico: Dołączenie Ukrainy do NATO to III wojna światowa

reuters.com / economictimes.indiatimes.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply