Nie popierałem żadnych działań wojennych i nigdy ich nie będą popierał – oświadczył w sobotę Aleksandr Łukaszenko. Słowa padły w wywiadzie dla japońskiej stacji telewizyjnej TBS.

Nie popierałem żadnych działań wojennych i nigdy ich nie poprę. Chcę żebyście zrozumieli i wiedzieli, że ani dla Rosji, ani dla Japonii, ani dla Ukrainy, ani dla Ameryki, wojna nie jest do przyjęcia – oświadczył Łukaszenko, cytowany przez agencję Interfax. “Co dotyczy naszych relacji i wsparcia dla Rosji w każdej sytuacji jesteśmy sojusznikami, podpisaliśmy stosowne porozumienia.  Nasze najbliższe relacje dotyczą sfery wojskowo-politycznej” – dodał. Słowa padły w wywiadzie dla japońskiej stacji telewizyjnej TBS.

Powiedział, że “Białoruś niczego dodatkowego by nie wniosła”, jeśli chodzi o działania wojenne wobec Ukrainy. Stwierdził, że nie była też skłaniana do bezpośredniego udziału.

“Gdy tylko traktat, nad którym obecnie trwają prace, zostanie podpisany, możliwe będzie zawieszenie broni, ale jestem przekonany, że Rosja nie przerwie operacji, ani jej nie zawiesi, do czasu podpisania traktatu” – powiedział.

W ubiegłym tygodniu rzecznik Pentagonu John Kirby oświadczył, że nie widać oznak wskazujących na szybkie wkroczenie wojsk białoruskich na Ukrainę. Podkreślił jednak, że taki ruch nie jest wykluczony.

W czwartek 24 lutego br. armia Rosji rozpoczęła, na polecenie Władimira Putina, operację zbrojną przeciwko Ukrainie na pełną skalę.

Zobacz także: “Nie możemy oddać jakichkolwiek terytoriów” – ukraiński negocjator o rozmowach z Rosją

interfax.ru / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply