Łotwa obniży poziom stosunków dyplomatycznych z Rosją w solidarności z sąsiednią Estonią – poinformował w poniedziałek szef MSZ tego kraju.

Jak przekazała agencja prasowa Anadolu, Łotwa obniży poziom stosunków dyplomatycznych z Rosją w solidarności z sąsiednią Estonią – poinformował w poniedziałek szef MSZ tego kraju.

„Z powodu trwającej brutalnej rosyjskiej agresji na Ukrainę i solidarności z Estonią, Łotwa obniży poziom stosunków dyplomatycznych z Rosją od 24 lutego, żądając od Rosji podjęcia odpowiednich działań” – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Edgars Rinkevics.

Przypomnijmy, Rosja obniża rangę stosunków dyplomatycznych z Estonią – przekazało rosyjskie MSZ, cytowane przez agencję TASS. Strona rosyjska twierdzi, że władze Estonii od kilku lat “świadomie niszczą cały wachlarz stosunków z Rosją”.

“Kultywowanie wrogości wobec naszego kraju zostały podniesione przez Tallin do poziomu polityki państwowej” – napisało rosyjskie MSZ w komunikacie. Strona rosyjska zarzuca Estonii “totalną rusofobię”.

Estonia zdecydowała niedawno o znaczącym zmniejszeniu składu rosyjskiej ambasady w Tallinie. “Estonia wykonała kolejny nieprzyjazny krok” – uważa strona rosyjska.

Ambasador Estonii w Moskwie Margus Laidre otrzymał nakaz opuszczenia Rosji do 7 lutego br.

Zobacz także: Polska i osiem innych krajów zapowiada „bezprecedensową” pomoc wojskową dla Ukrainy

Media przypominają, że Estonia postanowiła w ubiegłym tygodniu przekazać Ukrainie pakiet pomocy wojskowej o wartości 113 mln euro, w tym pojazdy wojskowe, amunicję i wszystkie swoje 155-milimetrowe haubice.

Zobacz także: Estonia chce przekazać rosyjskie zamrożone aktywa Ukrainie

Kresy.pl/Anadolu

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply