Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 158 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju. Kilkanaście osób, po zauważeniu przez polskie służby wycofało się w głąb Białorusi.

Jak poinformowała w poniedziałek służba prasowa SG, Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 158 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju. Kilkanaście osób, po zauważeniu przez polskie służby wycofało się w głąb Białorusi.

61 prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowanych zostało w niedzielę, w sobotę 62, natomiast w piątek 35. W sobotę na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Krynkach migranci, przedostając się na terytorium Polski, pokonali rzekę graniczną Świsłocz, wykorzystując ponton, a w rejonie Bobrownik tę samą rzekę przekroczyli w bród. Z kolei w piątek 15- osobowa grupa cudzoziemców, która nielegalnie wkroczyła na terytorium Polski w rejonie Narewki, zlokalizowana została przy wykorzystaniu drona.

W trakcie minionych trzech dni do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom dochodziło też na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Czeremsze, Michałowie i Mielniku. Ujawnieni w weekend cudzoziemcy pochodzili z Iraku, Iranu, Afganistanu, Pakistanu, Syrii, Jemenu, Turkmenistanu, Egiptu i Somalii.

Na odcinku ochranianym przez placówkę SG Białowieża zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził dwóch nielegalnych imigrantów – ob. Iranu i ob. Afganistanu – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałek.

Dzień wcześniej – w niedzielę – Straż Graniczna poinformowała o zatrzymaniu trzech obywateli Ukrainy, którzy przewozili lub dopiero jechali po łącznie 30 nielegalnych imigrantów.

Tzw. kurierom grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Także w piątek na odcinku ochranianym przez placówkę SG Narewka zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził 4 nielegalnych imigrantów z Afganistanu.

Wcześniej podawaliśmy, że funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, prowadząc planowane przez Placówkę SG w Zakopanem działania graniczne, dokonali kontroli drogowej samochodu marki Ford S Max na polskich numerach rejestracyjnych. W jej wyniku wewnątrz pojazdu ujawnili kierowcę (obywatela Ukrainy) oraz 12 obywateli Turcji.

Zobacz także: Straż Graniczna ratowała imigrantów na bagnach. Lewicowi aktywiści utrudniali działania 

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz