Francuska firma kosmetyczna L’Oreal wycofuje słowa „biały”, „wybielający” oraz „rozjaśniający” z opisów swoich kosmetyków. Jest to efektem protestów Black Lives Matter – poinformował L’Oreal w piątek. W czwartek na podobny krok zdecydowała się firma kosmetyczna Unilever.

L’Oreal podjął decyzję o usunięciu z opakowań i opisów swoich kosmetyków wszystkich słów, które mogłyby zostać uznane za rasistowskie. Zniknął takie określenia jak „biały”, „wybielający” oraz „rozjaśniający” – czytamy w wydanym w piątek komunikacie firmy. Ma to związek z protestami Black Lives Matter – podaje portal „The News Minute”. W czwartek na podobny krok zdecydowała się firma kosmetyczna Unilever.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

W komunikacie L’Oreal nie sprecyzowano czy dotychczasowe produkty zawierające opisywane słowa zniknął ze sklepowych półek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Francuska firma podjęła decyzję o usunięciu wspomnianych słów w ślad za firmą Unilever, która postanowiła zmienić nazwę popularnego kremu rozjaśniającego „Fair & Lovely” (Jasny i piękny). Decyzja została ogłoszona w czwartek. Firma Unilever tłumaczyła, że nie zamierza już używać słowa „jasny”, ponieważ ceni wszystkie kolory skóry. Dodatkowo, firma wyraziła opinię, że użycie wspomnianych słów sugeruje istnienie „ideału piękna, który nie jest właściwy”.

Unilever i L’Oreal to dwaj duzi gracze na globalnym rynku kremów wybielających do skóry. Produkty wspomnianych firm są używane w wielu krajach azjatyckich, afrykańskich i karaibskich, gdzie posiadanie jasnej skóry jest często uważane za pożądane.

Unilever spotkała się z krytyką z powodu wypuszczenia serii „ Fair & Lovely” („Jasna i śliczna”) w momencie, w którym na świecie odbywały się protesty „Black Lives Matter”.

Zobacz także: L’Oreal reklamuje szampon modelką w hidżabie [+FOTO]

reuters.com / unilever.com / twitter.com / thenewsminute.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Tutejszym
  Tutejszym :

  Podczas studiów mój kolega automatycznie walił w pysk za słowa pod Jego adresem:
  Czarnuch, Negr i tym podobne. Dopuszczał tylko określenie swojej osoby jako „Black man”
  Miał zaletę w naszych oczach: posiadł przesyłki 1500$ mc, wadą było że pił tylko sikacze.
  O co mu chodziło z tym „Black man” ?