Szef rosyjskiej dyplomacji zapowiedział, że jego kraj wydali brytyjskich dyplomatów w odpowiedzi na analogiczne działania rządu Wielkiej Brytanii.

Siergiej Ławrow w rozmowie w czwartek z agencją RIA Novosti zapowiedział, że Rosja zdecydowanie odpowie na działania rządu Wielkiej Brytanii w związku z próbą zabójstwa byłego rosyjskiego szpiega Sergieja Skripala.

Rozumiecie, że my, jako uprzejmi ludzie, najpierw poinformujemy naszych brytyjskich odpowiedników – powiedział Ławrow dziennikarzom RIA Novosti. Dodał, że Rosja, woli nie mówić publicznie o pewnych wątpliwościach lub podejrzeniach, zanim nie zostaną one omówione odpowiednimi kanałami. Moim zdaniem jest to uprzejme, tak zachowują się dżentelmeni – stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE: May powiązała Rosję z otruciem Skripala i wyznaczyła jej ultimatum

Wcześniej premier Wielkiej Brytanii Theresa May oskarżając Rosję o udział w próbie zabójstwa Skripala zapowiedziała wydalenie 23 rosyjskich dyplomatów. Określiła ich mianem niezgłoszonych oficerów wywiadu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Moskwa już wcześniej zapowiedziała reakcję. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek, że na odpowiedź nie trzeba będzie długo czekać. Propozycje [dotyczące reakcji – red.] zostaną opracowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i inne agencje, ale to prezydent będzie podejmował ostateczną decyzję – oświadczył Pieskow. Nazwał również brytyjskie oskarżenia „bezpodstawnymi”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sesja RB ONZ ws. otrucia Skripala. Polska potępia „bezprecedensowy atak”. USA: Rosja odpowiada za „zbrodnię”

Również w czwartek rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa oświadczyła, że Londyn nie udostępnił jakichkolwiek dowodów w sprawie Skripala, a jednocześnie wygłasza „szalone” oskarżenia.

Kresy.pl / ria.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz