Szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson stwierdził, że Rosja chce jednocześnie zaprzeczyć swojemu udziałowi w zabójstwie i nim się chwalić.

Boris Johnson powiedział w czwartek w wywiadzie dla BBC: Rosja udzieliła zarozumiałej i sarkastycznej odpowiedzi na stawiane jej zarzuty, co wskazuje na jej winę. Chce jednocześnie jej zaprzeczyć i chwalić się udziałem w próbie zabójstwa.

Szef brytyjskiego MSZ zasugerował również, że osobiście Putin ponosi odpowiedzialność za ten atak. Niewiele osób ma wątpliwości, co do udziału Rosja. Celowo użyto neurotoksyny stworzonej przez Rosję, aby ukarać rosyjskiego dezertera, tak aby wszyscy to zauważyli, tuż przed wyborami w Rosji.

ZOBACZ TAKŻE: Ławrow: Rosja wydali brytyjskich dyplomatów w odpowiedzi na działania Wielkiej Brytanii

To były rosyjski agent mieszkający w Wielkiej Brytanii, który został wybrany przez Rosję jako obiekt zemsty i odwetu, a Władimir Putin niedawno stwierdził, że tacy ludzie zasługują na truciznę, aby udławili się 30 srebrnikami. To jest sposób pokazania, co dzieje się z ludźmi, którzy przeciwstawiają się rosyjskiemu reżimowi – twierdzi Boris Johnson.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef brytyjskiej dyplomacji zaznaczył, że jest „bardzo podbudowany” rozmiarem wsparcia z całego świata dla brytyjskiego stanowiska wobec Rosji. W środę rzecznik prezydenta Francji Emmanuela Macrona ostrzegł Wielką Brytanię, aby nie angażowała się w „politykę fantasy”, jednak w czwartek po rozmowach z Theresą May o incydencie, Macron zmienił stanowisko. Francuski przywódca oświadczył, że jego kraj podzieliła wniosek Wielkiej Brytanii, że „nie ma innego wiarygodnego wyjaśnienia” oprócz zaangażowania Rosji.

Kresy.pl / bbc.co.uk / theguardian.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz