Policjanci w województwie podlaskim zatrzymali kolejnych pięciu tzw. kurierów, którzy przewozili przez terytorium Polski nielegalnych imigrantów. Obywatele Uzbekistanu, Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki i Polski przewozili łącznie 23 cudzoziemców.

Zatrzymani to dwaj obywatele Uzbekistanu, obywatel Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki, a także obywatel Polski. Zatrzymani w Skustelach, Piątnicy, Narwi, Starych Gutach i Bielsku Podlaskim kurierzy chcieli przewieźć w samochodach 23 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę – oświadczył rzecznik podlaskiej policji podinsp. Tomasz Krupa, cytowany we wtorek przez portal Radia Białystok.

Najwięcej – aż ośmiu obywateli Iraku – przewozili kierowcy z Uzbekistanu, którzy zostali zatrzymani w Piątnicy.

Policjanci w województwie podlaskim zatrzymali od początku kryzysu migracyjnego ponad 3 tys. osób, które nielegalnie znajdowały się w Polsce.

W poniedziałek informowaliśmy, że policjanci zatrzymali kolejnych czterech przemytników ludzi, którzy przewozili nielegalnych imigrantów. To obywatele Ukrainy i Tadżykistanu, którzy chcieli przewieźć łącznie 39 cudzoziemców.

Także w poniedziałek podlaska policja poinformowała o złapaniu przemytnika imigrantów z Ukrainy. Mężczyzna przewoził w pojeździe 29 obywateli Iraku.

Straż Graniczna poinformowała we wtorek, że w poniedziałek odnotowano 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wobec 66 cudzoziemców wydano nakaz opuszczenia terytorium Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy jest stymulowany przez białoruskie władze.

W poniedziałek wieczorem na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży 50 agresywnych cudzoziemców próbowało sforsować granicę. Nagranie pokazuje, że białoruskie służby próbowały oślepić polskich żołnierzy i funkcjonariuszy światłami stroboskopowymi. Imigranci rzucali w polskich mundurowych kamieniami.

Na przejściu granicznym w Bruzgach pojawił się w poniedziałek rosyjski polityk Vitaly Milonov, poseł do Dumy z ramienia Jednej Rosji – poinformował na Twitterze, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.  “Rosyjski polityk oskarżał Polskę i Zachód o wywołanie kryzysu a także oskarżył Polskę o agresję i brak człowieczeństwa. Politykowi rosyjskiemu towarzyszył propagandysta reżimu Łukaszenki.  To już kolejny przejaw wsparcia strony rosyjskiej dla reżimu Łukaszenki prowadzącego operację przeciwko Polsce. Kreml coraz jawniej wspiera działania służb białoruskich przeciwko UE” – wskazał Żaryn.

W poniedziałek Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało zdjęcia wykonane w czasie ataku dużej grupy imigrantów w Dubiczach Cerkiewnych, który miał miejsce w niedzielę wieczorem. Zdjęcia pokazują uzbrojonych mężczyzn w białoruskich mundurach, którzy nadzorowali siłową próbę przekroczenia granicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Fotografie z Dubicz Cerkiewnych. Wczoraj 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski. Atak był nadzorowany przez Białorusinów. Białoruskie służby m. in. oślepiały naszych żołnierzy i funkcjonariuszy laserami” – przekazał MON na Twitterze. Do wpisu dołączono zdjęcia, które pokazują uzbrojonych mężczyzn w białoruskich mundurach, którzy nadzorowali siłową próbę przekroczenia granicy.

radio.bialystok.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply