W poniedziałek Straż Graniczna odnotowała 174 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wobec 66 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży 50 agresywnych cudzoziemców próbowało w nocy sforsować granicę. Z kolei MON zamieścił nagranie przedstawiające nocną próbę forsowania granicy w Białowieży przez nielegalnych imigrantów.

Rejon Białowieży: kolejna próba nielegalnego przekroczenia granicy została wczoraj udaremniona przez żołnierzy i funkcjonariuszy. Atak agresywnych migrantów był wspierany przez białoruskie służby – napisało Ministerstwo Obrony Narodowej we wtorek na Twitterze. Do wpisu dołączono nagranie zajścia.

Nagranie pokazuje, że białoruskie służby usiłowały oślepić polskich żołnierzy i funkcjonariuszy światłami stroboskopowymi. Imigranci rzucali w polskich mundurowych kamieniami.

Na przejściu granicznym w Bruzgach pojawił się w poniedziałek rosyjski polityk Vitaly Milonov, poseł do Dumy z ramienia Jednej Rosji – poinformował na Twitterze, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.  “Rosyjski polityk oskarżał Polskę i Zachód o wywołanie kryzysu a także oskarżył Polskę o agresję i brak człowieczeństwa. Politykowi rosyjskiemu towarzyszył propagandysta reżimu Łukaszenki.  To już kolejny przejaw wsparcia strony rosyjskiej dla reżimu Łukaszenki prowadzącego operację przeciwko Polsce. Kreml coraz jawniej wspiera działania służb białoruskich przeciwko UE” – wskazał Żaryn.

W poniedziałek Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało zdjęcia wykonane w czasie ataku dużej grupy imigrantów w Dubiczach Cerkiewnych, który miał miejsce w niedzielę wieczorem. Zdjęcia pokazują uzbrojonych mężczyzn w białoruskich mundurach, którzy nadzorowali siłową próbę przekroczenia granicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Fotografie z Dubicz Cerkiewnych. Wczoraj 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski. Atak był nadzorowany przez Białorusinów. Białoruskie służby m. in. oślepiały naszych żołnierzy i funkcjonariuszy laserami” – przekazał MON na Twitterze. Do wpisu dołączono zdjęcia, które pokazują uzbrojonych mężczyzn w białoruskich mundurach, którzy nadzorowali siłową próbę przekroczenia granicy.

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. tagore
  tagore :

  Wolno myślą nasi politycy,aresztowanie po polskiej stronie atakujacych ,postawienie ich przed sądem w trybie doraźnym (można huliganów dlaczego nie ich) za atakowanie funkcjonariuszy i skazanie na poważne wyroki nie w zawieszeniu ostudziły by pozostałych.

  • lp
   lp :

   Pozwolę się nie zgodzić z szanownym przedmówcą; miejsca odosobnienia kozojeb…, sorry “imigrantów”, stały by się miejscem pielgrzymek lewactwa, a zwłaszcza płci… hmm… niemęskiej, a w konsekwencji niepokojów społecznych. Poza tym, analogiczne próby sforsowania granic ich rodzimych krajów skończyły by się serią z kałasza. I tego się powinniśmy się trzymać, a skoro nie, to nie dziw, że leją naszych jak kibole policje po meczach. Jan Sobieski i Wołodyjowski w grabach się przewracają a wyznawcy Proroka wnet zapukają do naszych drzwi.