Podlaska policja poinformowała w poniedziałek o złapaniu przemytnika imigrantów z Ukrainy. Przewoził w pojeździe przewoził 29 obywateli Iraku.

Jak poinformowała w poniedziałek podlaska policja, funkcjonariusze złapali przemytnika imigrantów z Ukrainy. Przewoził w pojeździe przewoził 29 obywateli Iraku.

Policja zatrzymała do kontroli busa. Kierował nim 37-letni Ukrainiec. W pojeździe przewoził 29 obywateli Iraku. Mężczyźni byli głodni i spragnieni. Jak poinformowała podlaska policja, mundurowi podzielili się z imigrantami jedzeniem i wodą.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4161.49 PLN    (18.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak informowaliśmy, wcześniej policjanci zatrzymali czterech przemytników ludzi, którzy przewozili nielegalnych imigrantów. To obywatele Ukrainy i Tadżykistanu, którzy chcieli przewieźć łącznie 39 cudzoziemców.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce już po północy w poniedziałek. W Narwii policjanci z Olsztyna zatrzymali kierowcę osobowego Forda. Był to obywatel Ukrainy przewożący w aucie czterech Syryjczyków.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Boćkach – tam również policjanci udaremnili próbę przewiezienia przez Polskę czterech Syryjczyków, przez ukraińskiego kierowcę. W Bielsku Podlaskim zatrzymano Ukraińca, który próbował przewieźć 28 Irakijczyków – o tym zdarzeniu informowaliśmy wcześniej na naszym portalu.

Z kolei nad ranem w Tonkielach zatrzymano obywatela Tadżykistanu, który przewoził trzy osoby z Turcji. Do tej pory podlaska policja zatrzymała ponad 300 przemytników ludzi. Wszyscy odpowiedzą za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek, że poprzedniej doby – w niedzielę – odnotowano 346 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wobec 58 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Zatrzymano też za pomocnictwo 3 osoby – 2 obywateli Syrii i obywatela Gruzji.

W niedzielę wieczorem grupa około 150 agresywnych imigrantów usiłowała przekroczyć polsko-białoruską granicę. Straż Graniczna podkreśla, że atak na polską granice nadzorowany był przez białoruskie służby. Opublikowano nagranie, które pokazuje, że białoruskie służby oślepiały zielonymi laserami i stroboskopami polskich mundurowych.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz