W styczniu Polska ogłosi „decyzje jeszcze ważniejsze niż w sprawie Leopardów” – oświadczył ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba. Zasugerował, że chodzi nie tylko o czołgi.

Kułeba oświadczył w opublikowanej na Instagramie rozmowie z dziennikarzem Wadymem Karpiakiem, że Polski rząd podjął ważne decyzje w sprawie dostaw broni na Ukrainę, a informacja o tym pojawi się w styczniu – podała w piątek agencja Interfax Ukraina. Podkreślił, że to decyzje „jeszcze ważniejsze niż w sprawie Leopardów”.

Szef MSZ Ukrainy zasugerował, że chodzi nie tylko o czołgi.

Kułeba podkreślił w czasie wywiadu, że oprócz Polski i Finlandii, jeszcze trzy inne państwa nieoficjalnie zgłosiły chęć przekazania Ukrainie czołgów Leopard. Dodał, że czekają one na zielone światło ze strony Niemiec.

W środę we Lwowie Prezydent Andrzej Duda poinformował, że Polska podjęła decyzję o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard. Podkreślił, że to element budowania międzynarodowej koalicji w tej sprawie. „Przede wszystkim chcemy, żeby była to koalicja międzynarodowa” – zaznaczył.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w niedzielę, że w poniedziałek w Berlinie będzie rozmawiał „z przedstawicielami różnych ugrupowań politycznych” na temat przekazania Ukrainie czołgów Leopard.

Zobacz także: Szrot o Leopardach dla Ukrainy: Finlandia i Dania zadeklarowały udział

interfax.com.ua / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz