Kraków zrezygnował z oświetlania miasta nocą

Zarząd Dróg Miasta Krakowa podjął decyzję o wyłączeniu oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych. Miejskie latarnie nie będą świeciły od północy do godziny 4 nad ranem. Rozwiązanie ma przynieść miastu 20 tys. złotych oszczędności dziennie.

Kraków zdecydował się na wyłączenie w nocy miejskiej iluminacji oraz oświetlenia ulic i parków. Decyzja zapadła po tym, gdy w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się, zaobserwowano spadek ruchu na krakowskich drogach.

CZYTAJ TAKŻE: Potężna dziura w budżecie Wrocławia

Zaobserwowaliśmy, że w tych godzinach niemal nikt się nie przemieszcza. Oświetlenie będzie wyłączane od północy do 4, czyli wtedy, kiedy nie ma ludzi na ulicach i nie działa komunikacja zbiorowa. Wybraliśmy takie godziny, kiedy jeszcze nie rozpoczęły się podróże ludzi na pierwsze zmiany, a już po tym, kiedy mieszkańcy zdążą załatwić wszystkie swoje wieczorne i wczesnonocne sprawy – mówił Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Decyzja obowiązuje od nocy z 14 na 15 kwietnia, aż do odwołania.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd szykuje nową tarczę antykryzysową. Samorządowcy są sceptyczni

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Część latarni została wyłączona zdalnie, a pozostałe ręcznie – co, jak zapowiedziano, ma potrwać kilka dni.

Kresy.pl / zdmk.krakow.pl / wiadomosci.gazeta.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz