Potężna dziura w budżecie Wrocławia

Deficyt budżetowy Wrocławia pod władzą liberalnego prezydenta Jacka Sutryka może być tak duży, że jego ekipa szuka banku, który udzieli miastu kredytu.

Jak informuje we wtorek „Gazeta Wrocławska” – „Wszystko wskazuje na to, że sytuacja finansowa miasta zaczyna wyglądać coraz bardziej dramatycznie”. Lokalny dziennik podaje, że władze czwartego co do wielkości miasta w Polsce i jednego z czołowych ośrodków gospodarczych kraju właśnie ogłosiły przetarg na kredyt odnawialny na łączną sumę 100 mln złotych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Gazeta podaje, że przetarg został ogłoszony jeszcze przed świętami. Jak napisali wrocławscy urzędnicy ma on zostać zaciągnięty na „pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego”. Redakcja „Gazety Wrocławskiej” ocenia, że taki ruch może świadczyć, iż ekipa Jacka Sutryka ma poważne problemy ze spięciem budżetu miasta.

Kredyt odnawialny oznacza zapewnienie linii kredytowej do bieżącego uruchomienia w sytuacjach gdyby w kasie samorządu zabrakło środków finansowych na regulowanie niezbędnych wydatków. Władze Wrocławia chcą aby tego rodzaju możliwość została stworzona jeszcze w tym roku co sugeruje, że mogą mieć problem z realizacją zaplanowanego budżetu, który i tak zakłada już ogromny deficyt na poziomie 320 mln złotych. Już taki poziom jest rekordowy.

 

Zaplanowane w tegorocznym budżecie Wrocławia wpływy sięgają 5,331 mld złotych. Wydatki zaplanowano na poziomie 5,652 mld złotych. Kredyt pomoże pokryć zwiększenie się różnicy między nimi ale przyniesie też dodatkowe koszty obsługi długu.

Czytaj także: Jak i dlaczego Wrocław staje się „małym Kijowem” – reportaż znanego ukraińskiego portalu

gazetawroclawska.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz