Potężna dziura w budżecie Wrocławia

Deficyt budżetowy Wrocławia pod władzą liberalnego prezydenta Jacka Sutryka może być tak duży, że jego ekipa szuka banku, który udzieli miastu kredytu.

Jak informuje we wtorek „Gazeta Wrocławska” – „Wszystko wskazuje na to, że sytuacja finansowa miasta zaczyna wyglądać coraz bardziej dramatycznie”. Lokalny dziennik podaje, że władze czwartego co do wielkości miasta w Polsce i jednego z czołowych ośrodków gospodarczych kraju właśnie ogłosiły przetarg na kredyt odnawialny na łączną sumę 100 mln złotych.

Gazeta podaje, że przetarg został ogłoszony jeszcze przed świętami. Jak napisali wrocławscy urzędnicy ma on zostać zaciągnięty na „pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego”. Redakcja „Gazety Wrocławskiej” ocenia, że taki ruch może świadczyć, iż ekipa Jacka Sutryka ma poważne problemy ze spięciem budżetu miasta.

Kredyt odnawialny oznacza zapewnienie linii kredytowej do bieżącego uruchomienia w sytuacjach gdyby w kasie samorządu zabrakło środków finansowych na regulowanie niezbędnych wydatków. Władze Wrocławia chcą aby tego rodzaju możliwość została stworzona jeszcze w tym roku co sugeruje, że mogą mieć problem z realizacją zaplanowanego budżetu, który i tak zakłada już ogromny deficyt na poziomie 320 mln złotych. Już taki poziom jest rekordowy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl
 

Zaplanowane w tegorocznym budżecie Wrocławia wpływy sięgają 5,331 mld złotych. Wydatki zaplanowano na poziomie 5,652 mld złotych. Kredyt pomoże pokryć zwiększenie się różnicy między nimi ale przyniesie też dodatkowe koszty obsługi długu.

Czytaj także: Jak i dlaczego Wrocław staje się „małym Kijowem” – reportaż znanego ukraińskiego portalu

gazetawroclawska.pl/kresy.pl

 

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz