Nieznani sprawcy zniszczyli budynki bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie. Na murze i bramie wjazdowej do klasztoru na Skałce pojawiły się dwie błyskawice, charakterystyczne dla uczestników proaborcyjnych protestów, które wybuchły po wyroku Trybunału Konstytucyjnego orzekającym niezgodność z ustawą zasadniczą aborcji eugenicznej.

Jak informuje Radio Kraków, na murach kościoła i bramie wjazdowej do klasztoru pojawiły się znaki błyskawicy. Oprócz tego na asfalcie niedaleko bazyliki napisano: „aborcja jest ok” i „stop pedofilii w Kościele”.

CZYTAJ TAKŻE: Warszawa: na Pomniku Smoleńskim pojawił się napis „aborcja jest OK”

Policja zabezpieczyła monitoring. Szuka też osób, które mogły być świadkami zdarzenia.

– Postępowanie będzie prowadzone po uzgodnieniu klasyfikacji karnej z prokuraturą. Najprawdopodobniej będzie wszczęte z art. 108 ustawy o ochronie zabytków – poinformowała w rozmowie z Radiem Kraków Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji.

Przestępstwo jest zagrożone pozbawieniem wolności do lat ośmiu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Rejowiec: zdewastowano wystawę pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”

Przypomnijmy, że październikowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji wywołał protesty środowisk proaborcyjnych, w czasie których doszło do wielu aktów profanacji w świątyniach.

Kresy.pl / radiokrakow.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz