Bardziej restrykcyjne przepisy i kontrole dały efekt. Kraje nordyckie odnotowują coraz mniejszą liczbę napływających imigrantów.

Do Szwecji przybyło w ub. tygodniu 6100 migrantów Tydzień wcześniej było ich 8550, a dwa tygodnie temu aż 10500.

W Norwegii liczba migrantów spadła do 969 z 2108 w poprzednim tygodniu i 2500 dwa tygodnie wcześniej.

Natomiast w Finlandii liczba migrantów także spadła w ciągu ostatnich dwóch tygodni z ok. 4 tys. do 1600 osób.

Kraje nordyckie podejmują różne działania na rzecz ograniczenia napływu migrantów. Norwegia zaczęła wykupywać wkładki w prasie w Afganistanie, zniechęcające mieszkańców tego kraju do emigracji do Europy. Bardziej praktyczne ograniczenia wprowadziła Szwecja, która daje przybyszom jedynie prawo do czasowego pobytu i ograniczyła prawo do łączenia rodzin.

PAP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz