Koronawirus w Polsce: zmarła szósta osoba

W szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta zarażona koronawirusem. Kilka dni temu urodziła dziecko. Łączna liczba zarażonych w Polsce wzrosła już do 378.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinfomorwało, że w szpitalu w Łańcucie zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. „To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim” – podano na profilu ministerstwa na Twitterze.

Według ustaleń reporterów RMF FM, zmarła kobieta nie miała innych poważnych chorób, a wirusem zaraziła się od swojej matki, która niedawno wróciła z Włoch.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Kilka dni temu 27-latka urodziła dziecko, co według stacji mogło mieć wpływ na dramatyczny przebieg choroby.

To już druga związana z epidemią koronawirusa ofiara śmiertelna ze szpitala w Łańcucie. W poniedziałek zmarł tam 67-letni mężczyzna, który wcześniej przebywał na Oddziale Chorób Wewnętrznych w Leżajsku. Później z powodu niewydolności oddechowej trafił na Oddział Intensywnej Terapii.

„Pacjent po kilkukrotnym zatrzymaniu krążenia, wymagający farmakologicznego wsparcia układu krążenia, z niewydolnością nerek, zdyskwalifikowany z procedury pozaustrojowej wymiany gazów oddechowych ECMO. W krótkim czasie po przyjęciu do tutejszego Oddziału zgon pacjenta w następstwie ponownego zatrzymania krążenia z brakiem skuteczności podjętych prób resuscytacji” – przekazało wówczas Centrum Medyczne w Łańcucie w komunikacie cytowanym przez RMF FM.

Dziś resort zdrowia poinformował już o 23 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. To 6 osób z woj. małopolskiego, po 3 z woj. lubelskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, 4 z woj. warmińsko-mazurskiego, i po jednej osobie z województw: podlaskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Łączna liczba zarażonych w Polsce wzrosła do 378, z czego 6 zmarło.

Przeczytaj: Niespełna połowa Polaków i Niemców nie obawia się zarażenia koronawirusem [SONDAŻ]

Jak pisaliśmy, w piątek rano szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że w czwartek okazało się, iż jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem.

Jak informowaliśmy, pierwszym członkiem rządu, u którego wykryto i potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest minister środowiska Michał Woś, który w poniedziałek poinformował o tym obywateli. Początkowo przebywał w izolacji domowe, później trafił do szpitala. W piątek Woś ogłosił, że dziś ma zostać wypisany ze szpitala do domu. Przyznał, że koronawirusem zarażone są też jego żona i córka.

Testy u innych członków rządu, którzy mieli z nim kontakt, uzyskały wynik negatywny. Jednak od tamtego czasu posiedzenia Rady Ministrów, jak również Rady Gabinetowej z udziałem prezydenta, odbywają się zdalnie.

Przeczytaj: Koronawirus w Krajowej Radzie Sądownictwa

W piątek wiceprezes PSL i europoseł Adam Jarubas poinformował, że test na obecność koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Jest w szpitalu, ale czuje się dobrze.

Rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz