Korea Północna uznała Doniecką Republikę Ludową

Przywódca Donieckiej Republiki Ludowej Denis poinformował, że jej suwerenność uznało trzecie państwa świata.

To właśnie na przywódcę DRL Denisa Puszylina powołała się agencja informacyjna RIA Nowosti, pisząc o decyzji władz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Puszylin skomentował na Telegramie: “Status międzynarodowy Donieckiej Republiki Ludowej i jej państwowość nadal umacniają się. To jeszcze jedno zwycięstwo naszej dyplomacji” – przytoczyła w środę agencja.

Puszylin wyraził przy tym nadzieję na aktywną i owocną współpracę z Koreą Północną. Podziękował jej za “wielkie wsparcie dla narodu Donbasu”.

Potwierdzeniem słów Puszylina jest fotografia, jaką zamieściło przedstawicielstwo jego republiki w Moskwie na swoim kanale na Telegramie. Widać na nim jak ambasador KRLD w Rosji Sin Hong-chol przekazuje notę o uznaniu państwowości DRL jej reprezentantce Oldze Makiejewej, jak opisała agencja informacyjna TASS.

Minister spraw zagranicznych DRL Natalia Nikonorowa jeszcze we wtorek poinformowała, że trwają rozmowy z Pjongjangiem na temat uznania przez KRLD suwerenności separatystycznej republiki.

 

Rosja uznała państwowość Donieckiej Republiki Ludowej, a także Ługańskiej Republiki Ludowej na trzy dni przed rozpoczęciem inwazji na dużą skalę na Ukrainę. W czerwcu uznanie państwowości republik donbaskich separatystów zapowiedział przedstawiciel władz Syrii.

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply