Kolejny wybuch w Magnitogorsku

W Magnitogorsku na Uralu w Rosji, niedaleko miejsca poniedziałkowej tragedii, gdzie w której w wyniku wybuchu gazu częściowo zawalił się blok mieszkalny, doszło do eksplozji taksówki-busa.

Przypomnijmy, że w w poniedziałek o godzinie 6. czasu lokalnego na ulicy Karola Marksa w Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim w Rosji doszło do eksplozji. W wyniku wybuchu gazu w wieżowcu zawaliła się klatka schodowa z przyległymi mieszkaniami. Jak pisaliśmy, na miejscu pracuje zespół ratowników. Łącznie w akcji ratunkowej brało udział 1300 osób i 200 jednostek sprzętu. Podawana wstępnie przyczyna zawalenia się budynku to wybuch gazu. Według ostatnich danych, zginęło 14 osób, a prawie 30 jest wciąż uznanych za zaginione.

Lokalny portal 74.ru podał we wtorek, że do eksplozji w samochodzie doszło podczas „operacji zatrzymania terrorystów”, którzy mogli mieć związek z poniedziałkowym wybuchem. Zginęły 3 osoby. Później Komitet Śledczy Rosji opublikował oficjalny komunikat, według którego na miejscu tragedii z 31 grudnia „nie znaleziono dotąd śladów materiałów wybuchowych lub ich komponentów”. Z kolei odnośnie wybuchu pojazdu podano, że najpewniej spowodowała go eksplozja butli z gazem. Podkreślono, że śledczy badają wszystkie możliwe wersje przyczyn tragedii. Obecnie główna z nich dotyczy wybuchu instalacji gazowej. W śledztwie ma brać udział ponad stu śledczych i kryminologów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

We wtorek z spod gruzów wydobyto żywe 11-miesięczne dziecko. Ma obrażenia głowy, złamaną nogę, hipotermię i odmrożenia. Dziecko na pokładzie specjalnego samolotu przewieziono do Moskwy, jego stan określano jako bardzo poważny.

Jeszcze w dzień wybuchu do Magnitogorska przybył prezydent Rosji Władimir Putin. Rosyjski prezydent będąc na miejscu tragedii nakazał utworzenie komisji rządowej ds. likwidacji skutków wybuchu. Później pojechał do szpitala, w którym potkał się z poszkodowanymi.

Wczoraj rosyjski minister ds. nadzwyczajnych Jewgienij Ziniczew powiedział, że usuwanie gruzów jest znacznie utrudnione, a wręcz niemożliwe, ponieważ inne części budynku grożą zawaleniem. Szacował, że ich zabezpieczenia może potrwać nawet dobę. Mimo tego, później podawano informacje o kolejnych ciałach wyciąganych spod gruzów.

Tass / rmf24.pl / Kresy.pl

Kolejny wybuch w Magnitogorsku
Oceń ten artykuł

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz