Na terenie zakładu zbrojeniowego Mesko w Skarżysku-Kamiennej doszło do eksplozji w centrum paliw rakietowych. W konsekwencji wybuchł pożar. W wyniku zdarzenia zginął 59-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Około godziny 11 służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu. W zasięgu wybuchu znajdowały się trzy osoby. Jedna z nich wyszła z pomieszczenia o własnych siłach, a dwóm pozostałym trzeba było udzielać pomocy. Jednej z nich nie udało się uratować – podała stacja RMF FM, która jako pierwsza poinformowała o zdarzeniu.

Prezes zakładów Elżbieta Śreniawska potwierdziła w rozmowie z RMF FM, że do wybuchu doszło w centrum paliw rakietowych, które kilka lat temu zostało oddane do użytku.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

“Około godziny 11 otrzymaliśmy informację o pożarze w zakładach metalowych Mesko. […] Policjanci ustalili, że doszło do pożaru w jednym z magazynów. Niestety, życie stracił 59-letni pracownik” – oświadczył w rozmowie z Radiem ZET podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji.

Ogień udało się ugasić.

Zakłady Mesko wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Są producentem ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych Piorun.

Mesko produkuje też różne rodzaje amunicji, m.in. mało-, średnio- i wielkokalibrowej, czy rakietowe pociski artyleryjskie Feniks kalibru 122 mm.

Zobacz: Pożar elektrowni Jaworzno. W akcji kilkanaście jednostek strażackich

Czytaj także: “Grupa dywersantów”. Doniesienia o kolejnej próbie podpalenia obiektu wielkopowierzchniowego w Warszawie

wnp.pl / wiadomosci.radiozet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply