Odpowiedzialny za przekazanie prezentu komendantowi polskiej policji zastępca szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych gen. Dmytro Bondar został zawieszony –  poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Chodzi o eksplozję, do której doszło w środę, 14 grudnia w Komendzie Głównej Policji. Eksplodował granatnik, który komendant główny policji otrzymał, jako prezent, w czasie niedawnej wizyty na Ukrainie.

Kamiński poinformował o wszczęciu na Ukrainie postępowania karnego w związku z eksplozją w budynku Komendy Głównej Policji w Warszawie. “Odpowiedzialny za przekazanie prezentu komendantowi polskiej policji zastępca szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych gen. Dmytro Bondar został zawieszony. W sprawie wszczęto na Ukrainie postępowanie karne” – oświadczył szef MSWiA we wtorek na Twitterze.

Wpis Mariusza Kamińskiego podały ukraińskie media. Agencja Ukrinform zwróciła się do Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych z prośbą o komentarz.

“W związku z sytuacją dotyczącą ukraińskiego prezentu dla gen. Jarosława Szymczyka, gotowość przyjazdu do Polski i spotkania ze mną wyraził szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski. Do spotkania dojdzie niebawem” – informował Kamiński w poniedziałek. Podkreślał, że wyklucza dymisję komendanta głównego policji.

Jak informowaliśmy, Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych opowiedziała na incydent z granatnikiem w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

„Wyłącznie z dobrych intencji i głębokiej wdzięczności Jarosław Szymczyk otrzymał symboliczny prezent, który jest związany z oporem narodu ukraińskiego wobec rosyjskiego agresora” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także: Gen. Szymczyk o eksplozji granatnika: “mam duże wątpliwości, czy była to czyjaś pomyłka”

eurointegration.com.ua / ukrinform.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply