Coraz więcej sklepów jest otwartych w niedziele niehandlowe. Portal wiadomoscihandlowe.pl ustalił, że do grona wspomnianych podmiotów dołączył Polomarket.

Sieć handlowa skorzystała z wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych – podał portal wiadomoscihandlowe.pl we wtorek. Chodzi o lukę w przepisach, dzięki której, jako pierwsza zaczęła handlować w niedziele Żabka. „Gdy franczyzobiorcy Żabki zaczęli masowo wygrywać w sądach z Państwową Inspekcją Pracy, a Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z planów uszczelnienia obowiązującej od marca 2018 r. ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, stało się jasne, że wkrótce podobną drogą podążą inne sieci handlowe” – pisze medium.

Coraz więcej sklepów dokonuje formalnej transformacji w placówki pocztowe. Na taki krok zdecydowały się: Abc, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Stokrotka Express, Prim Market, Chata Polska, Al. Capone, Sklep Polski, Topaz, Intermarche, oraz Biedronka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Media: zakaz handlu w niedzielę daje rekordowe obroty małym sklepikarzom

Ustalenia medium wskazują, że w przypadku Polomarketu w niedziele działać będzie początkowo kilkadziesiąt spośród około 280 sklepów. Sieć potwierdziła podpisanie umowy z Ruchem. „Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych często korzystających z rozwijających się dynamicznie sklepów internetowych. Sklepy z opisywaną usługą czynne są siedem dni w tygodniu” – poinformowało biuro prasowe sieci handlowej.

Wdrożenie możliwości nadawania i odbioru paczek sprawia, że pracę w niedziele świadczyć może w sklepie również szeregowy pracownik. W przeciwnym wypadku za ladą musiałby stać właściciel sklepu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Polska Izba Handlu apeluje do rządu o utrzymanie zakazu handlu w niedzielę

Większość zagranicznych hipermarketów nie pracuje w niedziele. Rząd przymyka jednak oko na działania polskich sieci, które coraz częściej korzystają z luki w przepisach.

Dwa miesiące temu działacze NSZZ Solidarność zapowiedzieli walkę z procederem otwierania sklepów „na placówkę pocztową”.

wiadomoscihandlowe.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz