KGB aresztowało księdza Władysława Lazara

„Ponad miesiąc temu został aresztowany i znajduje się w więzieniu KGB ksiądz Władysław Lazar, proboszcz parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Borysowie” – informuje niezależny białoruski dziennikarz Kastuś Szytal. Tę informację udało mu się uzyskać od innych księży, o czym dziennikarz poinformował na swoim profilu na Facebooku.

„Ksiądz Władysław Lazar to wspaniały człowiek. Tylko takie osoby mogą podążać drogą kapłaństwa. Każdego, kto się do niego zwracał, zawsze witał z uśmiechem na twarzy. Ludzie go bardzo szanują. Miejscowi urzędnicy również go szanują, licząc się z jego zdaniem, a w razie potrzeby nawet okazują wsparcie” – pisze Kastuś Szytal.Przypomnijmy, wczoraj Aleksander Łukaszenka poinformował o zatrzymaniu funkcjonariusza służb specjalnych, który poprzez przedstawicieli Kościoła katolickiego był związany z obcymi państwami. Na razie nie wiadomo, czy aresztowanie księdza Lazara ma związek z tą sprawą.

KR/Biełsat

www.belsat.eu/pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz