Katastrofa samolotu w Rosji, kilkanaście ofiar śmiertelnych

Samolot transportujący grupę skoczków spadochronowych rozbił się w niedzielę w rosyjskim regionie Tatarstanu, zabijając 16 osób i raniąc 6 – poinformowała agencja prasowa Reutera.

Jak poinformowała agencja prasowa Reutera, samolot transportujący grupę skoczków spadochronowych rozbił się w niedzielę w rosyjskim regionie Tatarstanu, zabijając 16 osób i raniąc 6. Samolot, który spadł w pobliżu miasta Mienzielinsk, przewoził 20 spadochroniarzy i dwóch członków załogi. Sześć osób było w ciężkim stanie, poinformowało rosyjskie ministerstwo zdrowia.

Dwusilnikowy samolot transportowy krótkiego zasięgu Let L-410 Turbolet należał do miejskiego areoklubu.

Państwowy Ośrodek Szkolenia Kosmonautów zawiesił swoje powiązania z aeroklubem w oczekiwaniu na dochodzenie. Agencja RIA powołała się na władze lokalne, twierdząc, że jeden z silników mógł ulec awarii. Kosmonauci wykorzystują teren do treningów, a aeroklub gościł lokalne, europejskie i światowe mistrzostwa – powiedział agencji TASS dyrektor klubu Ravil Nurmukhametov.

Zdjęcia niektórych spadochroniarzy na pokładzie pozujących w ekwipunku lub z samolotem były rozpowszechniane na kanale REN TV oraz w mediach społecznościowych. Rosyjskie normy bezpieczeństwa lotniczego zostały w ostatnich latach zaostrzone, ale wypadki nadal się zdarzają, szczególnie w odległych regionach.

Według źródła rosyjskiej agencji prasowej TASS, samolot rozbił się około 09:11 czasu moskiewskiego. „Na pokładzie było 20 osób” – podało źródło.

Informacje rosyjskich mediów różnią się od tych przekazywanych przez Reutera. według Tass, uratowano siedem osób, informacje miały być przekazane przez służbę prasową rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

„Cztery kolejne osoby zostały uratowane przez ekipy strażackie i ratownicze, prace trwają. W sumie uratowano siedem osób” – podało źródło.

Według ministerstwa los 16 osób jest wciąż niejasny. Na pokładzie miały być 23 osoby, w tym 21 skoczków spadochronowych. Wcześniej służby ratunkowe podały, że w katastrofie zginęło 19 osób. „Ta informacja nie została potwierdzona, dostęp do na wpół zniszczonego kadłuba samolotu jest utrudniony” – podało źródło.

Zobacz też: Rosja: awaryjne lądowanie Tu-142

Kresy.pl/Reuters/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply