„Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji wykryły 10 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy w porcie w Gdyni” – poinformowały służby w piątek.

W komunikacie podkreślono, że Kontener przypłynął do portu w Gdyni z Bangladeszu. Zamiast koszulek, które zostały zadeklarowane, w kontenerze przewożone były papierosy. Pierwsze kilka rzędów kartonów zawierało koszulki, które miały przykryć kontrabandę 10 mln szt. papierosów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Rynkowa wartość zatrzymanych papierosów to prawie 7,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 12 mln zł” – napisano.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: KAS wykryła oszustwo podatkowe. Brytyjska firma nie płaciła podatku VAT

KAS informuje, że dalsze postępowanie w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku.

Funkcjonariusze byli wspierani przez psa służbowego Poli, wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych oraz walut.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku KAS udaremniła przemyt ponad 133 tys. paczek papierosów, ukrytych w pojemnikach z keramzytem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Również w litopadzie blisko 325 tys. paczek nielegalnych papierosów przechwyciła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Wartość zatrzymanych papierosów wynosiła ponad 4,5 mln zł.

Zobacz także: Kolejna grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita przez KAS

gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz