“Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji wykryły 10 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy w porcie w Gdyni” – poinformowały służby w piątek.

W komunikacie podkreślono, że Kontener przypłynął do portu w Gdyni z Bangladeszu. Zamiast koszulek, które zostały zadeklarowane, w kontenerze przewożone były papierosy. Pierwsze kilka rzędów kartonów zawierało koszulki, które miały przykryć kontrabandę 10 mln szt. papierosów.

“Rynkowa wartość zatrzymanych papierosów to prawie 7,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 12 mln zł” – napisano.

Zobacz także: KAS wykryła oszustwo podatkowe. Brytyjska firma nie płaciła podatku VAT

KAS informuje, że dalsze postępowanie w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku.

Funkcjonariusze byli wspierani przez psa służbowego Poli, wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych oraz walut.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku KAS udaremniła przemyt ponad 133 tys. paczek papierosów, ukrytych w pojemnikach z keramzytem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Również w litopadzie blisko 325 tys. paczek nielegalnych papierosów przechwyciła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Wartość zatrzymanych papierosów wynosiła ponad 4,5 mln zł.

Zobacz także: Kolejna grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita przez KAS

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply