“Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt ponad 133 tys. paczek papierosów, ukrytych w pojemnikach z keramzytem” – napisała służba we wtorkowym komunikacie. Zatrzymany towar posiada wartość rynkową około 2 mln złotych.

KAS podkreśla, że to jeden z większych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku na wschodniej granicy Polski. Wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to blisko 2 mln zł. Zabezpieczono ponad 133 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

“Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Koroszczynie skontrolowali wjeżdżającą z Białorusi ciężarówkę z ładunkiem keramzytu. Towar jechał do Słowacji. W przewożonych pojemnikach oprócz keramzytu znajdowały się nielegalne papierosy” – napisano w komunikacie.

KAS i CBŚP informowały w piątek o zatrzymaniu ponad 14 mln szt. nielegalnych papierosów i blisko 8 ton tytoniu. Podkreślono, że wartość rynkowa zatrzymanego towaru to ok. 14 mln zł. W związku ze sprawą zatrzymanych zostało 5 osób.

W połowie października Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowały w okolicy Słupska fabrykę nielegalnych papierosów. Jej działanie naraziło skarb państwa na straty ponad 24 mln zł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na początku października KAS i CBŚP udaremniły próbę przemytu papierosów bez polskich znaków akcyzy. „Blisko 2,5 mln nielegalnych papierosów ukryto w naczepie pojazdu” – podawały wówczas służby. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosiła ponad 1,7 mln zł.

Pod koniec września CBŚP w województwie śląskim zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów. Produkowała ona około 2 tysięcy papierosów na minutę. Zlikwidowane zostały dwa magazyny i przejęto towar o wartości 7 mln zł. Zatrzymanych zostało 21 osób. Wstępne szacunki prokuratury wskazują, że działalność grupy doprowadziła do uszczuplenia należności Skarbu Państwa na ponad 6 milionów złotych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Także w połowie września policjanci z CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się nielegalną produkcją papierosów, działającą na terenie województw lubuskiego i wielkopolskiego. Zatrzymano 16 osób, w tym 12 Ukraińców.

W sierpniu również KAS i CBŚP zlikwidowały dwie nielegalne fabryki papierosów.

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply