Administratorzy jednego z czołowych portali społecznościowych zawiesili konto członka irańskiego rządu Bidżana Namdara Zanganeha.

Twitter twierdzi, że zablokował konto członka irańskiego rządu ponieważ ponieważ naruszył on regulamin tej platformy dotyczący tworzenia fałszywych kont, jak podała we wtorek agencja informacyjna Bloomberg. W wiadomości jaką rzecznik korporacji przesłał do agencji nie zawarto jednak żadnych bardziej konkretnych informacji na ten temat.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5687.39 PLN    (25.85%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Tymczasem anonimowy urzędnik irańskiego Ministerstwa Ropy, na którego powołał się Bloomberg, twierdzi, że blokada konta jego szefa nie ma związku z łamaniem regulaminu Twittera lecz jest elementem amerykańskich sankcji wobec Irańczyków. Zanganeh został objęty sankcjami USA 26 października.

Zawieszenie konta ministra do spraw ropy potwierdziła już służba informacyjna Shana należąca do jego resortu.

Sankcje są jednym z głównych elementów antyirańskiej polityki podjętej przez administrację Donalda Trumpa. Pretekstem dla ich nałożenia były twierdzenia o tym, że Iran nie przestrzegał międzynarodowego układu w sprawie jego programu atomowego (JCPOA). W 2018 r. USA wycofały się z tej umowy a następnie nałożyły na Iran sankcje, które rozszerzają od dwóch lat. Inne państwa będące storna JCPOA, ani Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej nie potwierdzały zarzutów, że Iran łamał umowę.

bloomberg.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz