Administratorzy jednego z czołowych portali społecznościowych zawiesili konto członka irańskiego rządu Bidżana Namdara Zanganeha.

Twitter twierdzi, że zablokował konto członka irańskiego rządu ponieważ ponieważ naruszył on regulamin tej platformy dotyczący tworzenia fałszywych kont, jak podała we wtorek agencja informacyjna Bloomberg. W wiadomości jaką rzecznik korporacji przesłał do agencji nie zawarto jednak żadnych bardziej konkretnych informacji na ten temat.

Tymczasem anonimowy urzędnik irańskiego Ministerstwa Ropy, na którego powołał się Bloomberg, twierdzi, że blokada konta jego szefa nie ma związku z łamaniem regulaminu Twittera lecz jest elementem amerykańskich sankcji wobec Irańczyków. Zanganeh został objęty sankcjami USA 26 października.

Zawieszenie konta ministra do spraw ropy potwierdziła już służba informacyjna Shana należąca do jego resortu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Sankcje są jednym z głównych elementów antyirańskiej polityki podjętej przez administrację Donalda Trumpa. Pretekstem dla ich nałożenia były twierdzenia o tym, że Iran nie przestrzegał międzynarodowego układu w sprawie jego programu atomowego (JCPOA). W 2018 r. USA wycofały się z tej umowy a następnie nałożyły na Iran sankcje, które rozszerzają od dwóch lat. Inne państwa będące storna JCPOA, ani Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej nie potwierdzały zarzutów, że Iran łamał umowę.

bloomberg.com/kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz