Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem – poinformowała służba we wtorek.

W komunikacie podkreślono, że zatrzymano 19 osób na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego. “Zabezpieczono 70 nielegalnych automatów do gier, ponad pół miliona zł, wysokiej klasy samochody osobowe o wartości ok. 270 tys. zł, samochody dostawcze o wartości 85 tys. zł, elektronikę oraz dokumentację finansową” – pisze KAS.

Czytamy, że zatrzymani członkowie grupy przestępczej byli odpowiedzialni za logistykę, rozliczenia finansowe, dostawę oraz serwis maszyn do gier. Funkcjonariusze przeszukali 28 lokali użytkowych oraz mieszkalnych, m.in. pilnie strzeżony magazyn z nielegalnymi automatami do gier oraz elektronikę do ich instalacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: KAS rozbiła grupę przestępczą, która organizowała nielegalny hazard

“Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw skarbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej. Wśród zatrzymanych jest 18 obywateli Polski i 1 Ukrainy. Wobec 6 osób sąd zastosował środek zapobiegawczy tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Dokonano także zabezpieczenia na nieruchomości o wartości ok. 320 tys. zł” – podano w komunikacie.

Osobom, które biorą udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych, grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy, a także kary grzywny. Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano grozi kara administracyjna – 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“To największa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. W trakcie działalności grupy wykorzystano do nielegalnej działalności 460 automatów do gier, od początku sprawy zabezpieczono 507 urządzeń. Postępowanie jest w toku i ma charakter rozwojowy” – podkreśla KAS.

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply