Kandydatem PiS do TK będzie Jarosław Wyrembak

Prof. Jarosław Wyrembak zajmie miejsce zmarłego sędziego Trybunału Konstytucyjneo Henryka Ciocha.

O wyborze partii poinformowała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Termin zgłaszania kandydatów przez kluby upływa w najbliższy piątek.

Prof. nadzw. dr hab. Jarosław Wyrembak jest pracownikiem naukowym na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Po wyborach parlamentarnych w 2015 r. został wybrany przez Sejm na stanowisko sędziego Trybunału Stanu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wyrembak urodził się 12 marca 1967 r. w Wieluniu. Studia prawnicze ukończył na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 1992-2011 pracował w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UW, gdzie uzyskał doktorat oraz habilitację.

W 2011 r. ówczesny minister sprawiedliwości powłał go na stanowisko notariusza. Wcześniej pracował jako adwokat i był członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje między innymi pracę w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Naczelnej Izbie Lekarskiej – oraz w wielu warszawskich uczelniach – informuje PAP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje prof. Henryk Cioch, sędzia Trybunału Konstytucyjnego

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz