Kandydatem PiS do TK będzie Jarosław Wyrembak

Prof. Jarosław Wyrembak zajmie miejsce zmarłego sędziego Trybunału Konstytucyjneo Henryka Ciocha.

O wyborze partii poinformowała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Termin zgłaszania kandydatów przez kluby upływa w najbliższy piątek.

Prof. nadzw. dr hab. Jarosław Wyrembak jest pracownikiem naukowym na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Po wyborach parlamentarnych w 2015 r. został wybrany przez Sejm na stanowisko sędziego Trybunału Stanu.

Wyrembak urodził się 12 marca 1967 r. w Wieluniu. Studia prawnicze ukończył na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 1992-2011 pracował w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UW, gdzie uzyskał doktorat oraz habilitację.

W 2011 r. ówczesny minister sprawiedliwości powłał go na stanowisko notariusza. Wcześniej pracował jako adwokat i był członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje między innymi pracę w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Naczelnej Izbie Lekarskiej – oraz w wielu warszawskich uczelniach – informuje PAP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje prof. Henryk Cioch, sędzia Trybunału Konstytucyjnego

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply