Kaczyński w Budapeszcie: Chciałbym aby Orban wygrał wybory

Jarosław Kaczyński wziął udział wraz z premierami Polski i Węgier udział w odsłonięciu pomnika smoleńskiego.

Szef PiS Jarosław Kaczyński wziął udział w odsłonięciu pomnika Memento Smoleńsk, który został ustawiony południowej części Budy, przy ul. Kajo utca. Po oficjalnej części, w której przemawiali też m.in. premier Mateusz Morawiecki i Viktor Orban Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Na pytanie o możliwy wynik niedzielnych wyborów na Węgrzech Kaczyński powiedział: Tak naprawdę o takich sprawach mówić nie mogę, bo po prostu za słabo znam wewnętrzną sytuację na Węgrzech. Podkreślił jednak, że spodziewa się wygranej Viktora Orbana. Chciałbym, żeby wygrał, oczywiście – powiedział prezes PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Parlament Węgier zamierza poprzeć Polskę w sporze z UE

Szef Komisji Spraw Zagranicznych parlamentu węgierskiego Zsolt Nemeth również obecny w trakcie uroczystości powiedział, że pamięta ogromny wstrząs, jaki przeżyło społeczeństwo węgierskie z powodu tragedii smoleńskiej. Zaznaczył, że odsłaniany pomnik pokazuje, iż staje się ona częścią dzisiejszego świata, dzisiejszych Węgier.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dodał również, że losy Węgier i Polski pozostają nierozerwalnie związane ze sobą. Jego zdaniem nie jest to jedynie piękna tradycja, czego dowodem są wydarzenia ostatnich ośmiu lat. Tragedia smoleńska i katyńska są częścią współczesnego świata, pomnik jest obietnicą, że po wyborach będziemy podążać dalej drogą przyjaźni polsko-węgierskiej – powiedział Nemeth.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz