„Jeżeli tylko COVID minie, to będzie kongres i wybory w PiS; tym razem jeszcze będę kandydował, ale na pewno ostatni raz” – oświadczył wicepremier, prezes PIS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” (Rz).

W wywiadzie, który ma w całości ukazać się w poniedziałkowym wydaniu „Rz”, został poruszony m.in. temat tego, że prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych Joe Biden ma 78 lat oraz czy dla prezesa PIS jest to model obecności w polityce. „W Polsce nie ma tradycji gerontokracji. Interesowałem się polityką już jako dziecko i wtedy rządzili ludzie starzy. Dla mnie było to oczywiste. Później to się zaczęło zmieniać” – odpowiedział prezes PIS, cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP).

Podkreślił, że w jego opinii w tej sprawie „dobry jest umiar”. „Warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat. To wystarczy. Ale to nie oznacza, że będę w polityce do tego wieku. Może odejdę wcześniej – to byłaby decyzja partii, w której jest teraz dużo młodych, energicznych ludzi, którzy mogliby mnie doskonale zastąpić” – oświadczył 71-letni wicepremier.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dziennikarz zwrócił uwagę, że jest to „tzw. spór czterdziestolatków”. „Teraz już raczej pięćdziesięciolatków” – odparł Kaczyński.

„Nie jest to oczywiście zapowiedź mojego odejścia. Jeżeli tylko COVID minie, to będzie kongres i wybory w PiS. Tym razem jeszcze będę kandydował. Ale na pewno ostatni raz” – podkreślił prezes PIS.

Kongres Prawa i Sprawiedliwości był początkowo zapowiadany na jesień. Pod koniec listopada szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski mówił, że do jego organizacji dojdzie na początku przyszłego roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sondaż IBRiS: Wzrost poparcia dla PIS, spadek notowań KO. W Sejmie także Polska 2050, Lewica i PSL

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz