W nocy z poniedziałku na wtorek Polska wstrzyma loty pasażerskie z Wielkiej Brytanii. Decyzja ma związek z nową odmianą koronawirusa Sars-CoV-2, która została zidentyfikowana w Wielkiej Brytanii.

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa – poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Muller.

Podobną decyzję podjęło w niedzielę wiele krajów Unii Europejskiej, m.in. Holandia, Belgia, Włochy, Austria, Niemcy, Francja, Bułgaria i Szwecja.

14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock poinformował o wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2. Podkreślił wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock zaznaczył, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż odmiana, która była znana dotychczas.

W niedzielę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje Europy do zaostrzenia kontroli. Powodem jest pojawienie się w Wielkiej Brytanii nowego wariantu koronawirusa. Przypadki zakażenia nowa odmianą SARS-CoV-2  wykryto nie tylko w Wielkiej Brytanii, lecz także w Danii i Holandii.

Rzecznik europejskiego oddziału WHO oświadczył w rozmowie z agencją AFP, że WHO zaleca swoim członkom zwiększenie możliwości sekwencjonowania wirusa, póki nie będzie wiadomo więcej o zagrożeniu, które stwarza nowy wariant.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niemiecka prezydencja zwołała na poniedziałek pilne spotkanie państw UE. Będzie ono związane z nową odmianą koronawirusa, która została zidentyfikowana w Wielkiej Brytanii.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply