Tylko w sobotę oficjalnie potwierdzono w Polsce 111 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Łączna liczba potwierdzonych zarażeń w naszym kraju przekroczyła 530.

Wcześniej informowaliśmy, że Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zanotowanie w Polsce 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażeń wynosiła wówczas 439. Jak się okazało, był to dopiero początek gwałtownego wzrostu. W ciągu dnia informowano o kolejnych przypadkach, a wieczorem resort zdrowia podał, że potwierdzono 44 nowych zakażeń koronawirusem, głównie w woj. mazowieckim i łódzkim. Do tej pory z powodu choroby COVID-19 w Polsce śmierć poniosło 5 osób.

Obecnie najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem potwierdzono w woj. mazowieckim (127), łódzkim (91), dolnośląskim (66) i śląskim (56). Najmniej odnotowano w woj. podlaskim (5), świętokrzyskim (7), lubuskim (9) i opolskim (10).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Ministerstwa Zdrowia, obecnie w związku z zarażeniem SARS-CoV-2 hospitalizowanych jest w Polsce 1047 osób, ponad 54,8 tys. objętych jest kwarantanną, a ponad 56,6 tys. objęto nadzorem epidemiologicznym. 74,1 tys. ludzi zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju.

Przeczytaj: Minister zdrowia: Rząd rozważa regulację cen niektórych produktów spożywczych

Ostatnia doba jest jak dotąd najtragiczniejszą od początku pandemii koronawirusa we Włoszech. Jak podała w sobotę włoska Obrona Cywilna, w ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło 793 osób zarażonych koronawirusem, z czego aż 546 w Lombardii. Co więcej, według najnowszych, oficjalnych danych z soboty, wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 53578 osób. Włochy są zdecydowanie największym ogniskiem epidemii w skali Europy. Łącznie zmarło tam już 4825 osób, u których potwierdzono obecność wirusa. Według informacji szef włoskiej ochrony cywilnej Angelo Borrelli, obecnie na koronawirusa leczy się już ponad 42 tys. osób. Ponad połowa (prawie 27 tysięcy) przebywa w szpitalach, z czego ponad 2800 na oddziałach intensywnej terapii. Stwierdzono też ponad 3 tysiące nowych zarażeń.

Jak pisaliśmy wcześniej, według raportu włoskiego Instytutu Zdrowia można wnioskować, że spośród osób zmarłych we Włoszech, zakażonych koronawirusem, blisko połowa miała trzy lub więcej dodatkowych chorób. Żadnej dodatkowej choroby nie miało 1,2 proc. zmarłych. Blisko 90 proc. to osoby w wieku od 50 lat.

Jak wynika z dokładniejszych danych, u 23,5 proc. zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, a u ponad 26 procent – dwa schorzenia. Największy odsetek, aż 48 procent, miało trzy lub więcej chorób.

Czytaj także: Andrzej Duda: Państwo dopłaci 40 proc. do pensji pracowników. Część przedsiębiorców zostanie zwolniona ze składek ZUS

Zobacz: ZUS: Osoby powracające z zagranicy mogą pobierać w czasie kwarantanny świadczenie chorobowe

twitter.com / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz