Minister zdrowia: Rząd rozważa regulację cen niektórych produktów spożywczych

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w piątek wieczorem, że rząd rozważa wprowadzenie odgórnie regulowanych cen na wybrane podstawowe produkty spożywcze. Zaznaczył, że rozwiązanie ma być odpowiedzią na próby zawyżania cen niektórych towarów (drób, środki higieniczne), z którymi mamy do czynienia na rynku, w związku z epidemią koronawirusa.

Jak informuje portal “Wiadomości Handlowe”, podczas piątkowej konferencji prasowej minister powiedział, że “rząd przymierza się do wprowadzenia cen regulowanych odgórnie na niektóre kategorie produktów”.

Zobacz także: Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie 439 przypadków

Minister zaznaczył, że odgórne regulowanie cen zawsze jest bardzo delikatną operacją. “Zleciliśmy analizy jak kształtują się ceny poszczególnych kategorii produktów dostaniemy je niezwłocznie i będziemy przymierzali się wtedy do publikacji cen regulowanych odgórnie” – stwierdził Łukasz Szumowski.

Przedstawiciele rządu zapewnili także, że sklepy spożywcze, apteki, drogerie oraz hipermarkety i supermarkety w centrach handlowych pozostaną otwarte.

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Został on ogłoszony przez ministra zdrowia na tej samej podstawie, na której wcześniej wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego.

Kara za złamanie kwarantanny została zaostrzona do 30 tys. złotych. Przedłużony został także okres zamknięcia szkół (do Świąt Wielkanocnych). “Wprowadziliśmy zmiany doprecyzowujące ograniczenia w branży transportowej, w galeriach handlowych czy przedsiębiorstwach. Tu zgodnie z tym, co zapowiadał premier wielokrotnie, zostaną otwarte w galeriach handlowych sklepy spożywcze, apteki, będzie również można kupić środki czystości” – stwierdził Szumowski.

wiadomoscihandlowe.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply