Według raportu włoskiego Instytutu Zdrowia można wnioskować, że spośród osób zmarłych we Włoszech, zakażonych koronawirusem, blisko połowa miała trzy lub więcej dodatkowych chorób. Żadnej dodatkowej choroby nie miało 1,2 proc. zmarłych. Blisko 90 proc. to osoby w wieku od 50 lat.

1,2 procent z wybranej do analiz grupy kilkuset zmarłych we Włoszech osób zakażonych koronawirusem nie miało żadnej dodatkowej choroby, pozostali cierpieli na współistniejące schorzenia w liczbie od 1 do ponad 3 – podał w raporcie krajowy Instytut Zdrowia.

W najnowszym sprawozdaniu włoskiego Instytutu Zdrowia, monitorującego przebieg epidemii koronawirusa zwrócono uwagę na wysoki odsetek zmarłych na Covid-19, którzy mieli inne choroby. Z dokumentu wynika, że średnia liczba tych chorób to 2,7. W analizie wzięto pod uwagę grupę kilkuset zmarłych.

 

Jak wynika z dokładniejszych danych, u 23,5 proc. zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, a u ponad 26 procent – dwa schorzenia. Największy odsetek, aż 48 procent, miało trzy lub więcej chorób.

Z analizy wynika też, że zmarli w wieku poniżej 50 lat stanowią 1,1 procent osób; nominalnie to ponad 30 zmarłych. 9 z tych osób nie skończyło 40 lat, przy czym siedem z nich cierpiało na choroby kardiologiczne, choroby nerek, cukrzycę i otyłość. Zastrzeżono jednak, że instytut nie dysponuje kartami lekarskimi dwóch pozostałych zmarłych.

Z raportu wynika również, że średnia wieku zakażonych koronawirusem pracowników służby zdrowia (49 lat) jest znacznie niższa niż w przypadku pozostałych osób (63 lata). Ponadto, w przypadku personelu medycznego, zwraca się uwagę na odwrócenie proporcji między mężczyznami i kobietami. Tutaj dominują kobiety, a mężczyźni stanowią poniżej 36 procent.

Jak dotąd, we Włoszech zmarły 4032 osoby zakażone SARS-CoV-2, a obecność koronawirusa potwierdzono w 47 tysiącach przypadków. W ciągu ostatniej doby zmarło 627 osób.

Przeczytaj: Włochy: Osoby powyżej 80 lat zostaną „pozostawione na śmierć” jeżeli epidemia koronawirusa się rozwinie

Czytaj także: Niespełna połowa Polaków i Niemców nie obawia się zarażenia koronawirusem [SONDAŻ]

Rmf24.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply