Izraelska flota otrzymała od Niemiec okręt rakietowy, aby wzmocnić obronę wrażliwych śródziemnomorskich platform wydobywczych – poinformował w środę Middle East Eye. Okręt został uznany za najbardziej zaawansowany w izraelskim arsenale morskim.

Jak poinformował w środę portal Middle East Eye, izraelska flota otrzymała od Niemiec okręt rakietowy, który ma być najnowocześniejszy w obecnym izraelskim arsenale morskim.

Wykonany przez Niemców okręt, nazwany „Tarczą”, przybył do portu w Hajfie w środę, a trzy kolejne mają pojawić się w przyszłym roku.

Zobacz też: Izrael ogłosił najwyższy poziom alertu dla swoich ambasad. Powód – groźby Iranu

Korwety Saar-6 podniosą ilość okrętów rakietowych rozmieszczonych przez izraelską marynarkę wojenną do 15. Izrael spodziewa się również dostawy trzech niemieckich okrętów podwodnych.

Wysoki rangą oficer marynarki powiedział agencji informacyjnej, że modernizacja marynarki wojennej ma “radykalnie” poprawić zdolność kraju do zwalczania regionalnych rywali, w tym Iranu. Zmodernizowana flota wzmocni również zdolność marynarki wojennej do obrony przybrzeżnych zasobów gazu ziemnego przed takimi grupami jak libański Hezbollah.

„Mile widziane odkrycie pól gazowych u wybrzeży Izraela spowodowało konieczność stworzenia planu, który zapewni ochronną atmosferę” – powiedział prezydent Izraela Reuven Rivlin podczas ceremonii w porcie w środę.

Zobacz też: Kolejne przyspieszone wybory w Izraelu? Ganc zapowiada głosowanie za rozwiązaniem Knesetu

W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli izraelskich łodzi rakietowych, Saar-6 będzie wyposażony zarówno w elektroniczne środki przeciwdziałania pociskom manewrującym, które mają płaską trajektorię, jak i morską wersję systemu Żelazna Kopuła do zestrzeliwania rakiet dalekiego zasięgu.

Te dodatki, jak powiedział starszy rangą oficer marynarki, są środkami ostrożności przeciwko zaprojektowanym przez ZSRR rakietom manewrującym Yakhont i rakietom Khalij Fars produkcji irańskiej. Izraelskie siły uważają, że rakiety te są na wyposażeniu Hezbollahu.

Zobacz też: Amerykański urzędnik przyznał, że Izrael stoi za zamachem na irańskiego naukowca

Kresy.pl/Middle East Eye

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply