Jak podaje Agencja Prasowa Reuters, irański rząd zgodził się na przekazanie czarnych skrzynek z zestrzelonego ukraińskiego samolotu.

Czarne skrzynki z zestrzelonego ukraińskiego samolotu pasażerskiego pojadą do Kijowa – informuje Reuters. Przedstawiciele irańskiego rządu zgodzili się na to działanie podczas konferencji awiacji ONZ.

Przewodniczący irańskiej delegacji Farhard Parvaresh, zaprosił do współdziałania w odczytywaniu danych delegacje z innych krajów.

Zgoda Iranu zakończyła dwumiesięczny pat w sprawie nagrań z samolotu, który został przez pomyłkę zestrzelony ósmego stycznia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy jedenastego styczna, dowództwo irańskiej armii przyznało, że samolot ukraińskich linii lotniczych został omyłkowo wzięty za wrogi cel i nieintencjonalne zestrzelony w wyniku ludzkiego błędu, gdy przelatywał w pobliżu ważnego stanowiska Korpusu Strażników Rewolucji. Władze Iranu wyraziły żal z powodu „fatalnej pomyłki”.

„W tak wysoce wrażliwych i krytycznych okolicznościach, Boeing lot 752 leciał blisko wrażliwego stanowiska wojskowego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, na wysokości i pod kątem, które sprawiły, że wyglądał na wrogi cel. Samolot został trafiony nieintencjonalnie, z powodu ludzkiego błędu” – oświadczyła armia Iranu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Iran początkowo zdecydowanie zaprzeczył doniesieniom na temat zestrzelenia maszyny, nazywając te twierdzenia „wielkim kłamstwem”. Irańczycy jeszcze w piątek oficjalnie twierdzili, że „żadna rakieta nie trafiła w ukraiński samolot. Przedstawiciele irańskich władz już wcześniej mówili, że twierdzenia o zestrzeleniu ukraińskiego samolotu pasażerskiego pod Teheranem, o czym mówił premier Kanady, to „wojna psychologiczna przeciwko Iranowi”. Teheran wzywał do ujawnienia i przekazania dowodów.

Reuters/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz