Stołeczna policja zatrzymała trzech Gruzinów i Ukraińca, którzy dokonali rozboju. Napadli na konwojentów przed kantorem i zabrali znaczną ilość gotówki.

Policja zatrzymała trzech Gruzinów i Ukraińca, którzy dokonali rozboju. Zaatakowali konwojentów przed kantorem parkingu centrum handlowego na warszawskim Ursynowie. W pobliżu miejsca zdarzenia pełnili służbę funkcjonariusze z stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego.

Policjanci usłyszeli hałas i zauważyli mężczyzn ubranych w kominiarki, którzy wyciągnęli z toyoty paczkę, a następnie pospiesznie wsiedli do zaparkowanego obok volkswagena i gwałtownie ruszyli. Widząc zdarzenie funkcjonariusze uznali że prawdopodobnie doszło do napadu, ruszyli w pościg za sprawcami.

Premier Estonii Kaja Kallas ma wszelkie szanse na objęcie stanowiska przedstawiciela do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa w nowej Komisji Europejskiej. (more…)

Trybunał Sprawiedliwości UE skazał Węgry na zapłatę kary ryczałtowej w wysokości 200 mln euro i okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln za każdy dzień zwłoki. Powodem jest uchybianie się od wdrażania unijnej polityki azylowej.

TSUE opublikowało w czwartek informację o skazaniu Węgier. Głównym zarzutem było uchybienie się od zobowiązań państwa członkowskiego, które polegało na celowym nie wdrażaniu polityki azylowej. W ocenie trybunału stanowi to stanowi bezprecedensowe i wyjątkowo poważne naruszenie prawa UE.

W grudniu 2020 r. Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że Węgry naruszyły normy prawa UE m.in. w "dziedzinie procedur dotyczących udzielania ochrony międzynarodowej i powrotu obywateli państw trzecich nielegalnie przebywających na ich terytorium". Uchybienie dotyczyło dostępu do procedury ochrony międzynarodowej, zatrzymywania osób ubiegających się o ochronę międzynarodową w strefach tranzytowych i naruszenia ich prawa do pozostania na terytorium Węgier w oczekiwaniu na ostateczną decyzję w przedmiocie wniesionego przez nie środka zaskarżenia od decyzji oddalającej ich wniosek, a także wydalania obywateli państw trzecich nielegalnie przebywających na terytorium Węgier.

Grupa posłów KO, Polski 2050 i Lewicy złożyła w piątek w Sejmie poselski projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przewidujący zakaz chowu i hodowli zwierząt na futro.

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zakłada wprowadzenie zakazu chowu i hodowli zwierząt na futro. W piątek został złożony w Sejmie przez grupę posłów KO, Polski 2050 i Lewicy. Wnioskodawcą projektu jest poseł KO Małgorzata Tracz, która we wtorek przedstawiła jego założenia.

W momencie wejścia w życie ustawy nowe fermy zwierząt na futra nie będą mogły powstawać, a po pięciu latach, czyli w 2029 roku, wszystkie dotąd istniejące zostaną "wygaszone". Projekt przewiduje odszkodowania dla hodowców oraz odprawy dla pracowników.

Radiowóz niemieckiej policji przekroczył przejście graniczne w Osinowie Dolnym i po polskiej stronie zostawił rodzinę imigrantów z Bliskiego Wschodu - informuje portal chojna24.pl.

Serwis chojna24.pl poinformował o sprawie, powołując się na informacje podesłane przez czytelnika. Do zdarzenia miało dojść w piątek 14 czerwca około godziny 9:00.

"Policyjny radiowóz z Niemiec zaparkował na parkingu, wysiadło z niego kilka osób pochodzenia bliskowschodniego - dwie dorosłe osoby i trójka dzieci. Według relacji świadków radiowóz odjechał a pozostawione osoby zaczepiały przechodniów i udały się w kierunku jednego z dużych dyskontów" - opisuje portal.

Oligarcha Andrij Werewski, właściciel firmy Kernel udzielił wywiadu Financial Times, w którym powiedział m. in. , że Ukraina musi zakończyć spór w sprawie eksportu żywności do UE.

Andrij Werewski ukraiński oligarcha, który jest największym na świecie eksporterem oleju słonecznikowego, udzielił wywiadu Financial Times. Powiedział, że Ukraina musi zakończyć spór z Unią Europejską w sprawie eksportu żywności, ponieważ dalsza eskalacja może doprowadzić do utraty wsparcia w wojnie z Rosją.

"Myślę, że Ukraina nie powinna walczyć z Polską lub innymi krajami europejskimi o cła importowe i ochronę rynku europejskiego. Mamy wystarczająco dużo rynków dla Ukrainy. Mówię o Indiach, Afryce, Azji, Chinach itp. i nie sądzę, że powinniśmy walczyć i eskalować stosunki między Europą a Ukrainą z powodu dostaw rolnych" - powiedział oligarcha.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 315 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
43%