Hiszpański Kongres Deputowanych przegłosował w piątek wotum nieufności wobec szefa rządu i przewodniczącego Partii Ludowej Mariano Rajoya.

Rajoya na stanowisku premiera zastąpi go szef socjalistów Pedro Sanchez. Oczekuje się, że obejmie on władzę w poniedziałek.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Za odwołaniem dotychczasowego premiera zagłosowało 180 deputowanych, przeciw – 169, a jeden wstrzymał się od głosu. Aby doszło do odwołania Rajoya konieczne było poparcie wniosku przez 176 posłów.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpanie będą sprzedawać całe wsie

Za wotum nieufności wobec premiera zagłosowali m.in. socjaliści, skrajnie lewicowe ugrupowanie Podemos Unidos, baskijskie partie PNV i EH Bildu, a także dwa separatystyczne ugrupowania z Katalonii: ERC i PdeCAT. Przeciw odwołaniu Rajoya byli członkowie jego partii, a także liberałowie z Ciudadan.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wniosek o wotum nieufności został złożony przez będących w opozycji socjalistów po skazaniu za korupcję byłych członków PP w jednej z największych spraw korupcyjnych z ostatnich lat. Na partie nałożono też 245 tysięcy euro kary za czerpanie korzyści z korupcji.

Kresy.pl / tvn24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz