Gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo przekazał w czwartek, że nawet 2 700 000 nowojorczyków mogło być zarażonych koronawirusem – przekazuje Agencja Prasowa Reuters.

W badaniu, na które powołał się gubernator na 3000 zbadanych osób u prawie 14% wykryto przeciwciała – informune Reuters. Cuomo przekazał, że może to oznaczać ponad dwa i pół miliona zarażonych nowojorczyków w różnym czasie. Sugerował także, że procent zgonów w takim wypadku wynosi tylko pół procenta.

„Jeśli zaraźliwość wynosi 13,9% to zmienia to postrzeganie skali śmierci spowodowanej zarażeniem koronawirusem” – przekazywał gubernator Nowego Jorku podczas konferencji prasowej.

Badanie miało na celu sprawdzenie osób robiących zakupy, ale nie wykonujących „koniecznych do funkcjonowania gospodarki” zawodów. Były to osoby mniej narażone na koronawirusa, ale bardziej niż osoby pozostające na stałe w domach.

Zobacz też: Mike Pompeo: Stany mogą nigdy nie wrócić do finansowania WHO

Gubernator Cuomo stwierdził, że nowe dane, które zostały stworzone dzięki badaniu pozwolą bardziej zrozumieć wirusa. Pomogą także na stworzenie racjonalnego panu ponownego otworzenia gospodarki, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, swoją misję w Stanach Zjednoczonych rozpoczęli polscy medycy wojskowi. W czwartek 9 medyków Wojskowego Instytutu Medycznego rozpoczyna tygodniową misję w Chicago, w związku z pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że wysłanie polskich medyków na misję do USA było jednym z tematów sobotniej rozmowy prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Jak zapowiadano, polscy medycy mieliby wesprzeć tamtejszą służbę zdrowia, jednocześnie odbywając praktykę w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.

W środę szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że polscy medycy wojskowi będą uczestniczyli w uruchomieniu tymczasowego szpitala wojskowego, przeznaczonego dla ponad 2 tys. pacjentów. Jak podano, celem wyjazdu jest wsparcie sojuszników, wymiana doświadczeń i zdobycie wiedzy, która może być wykorzystana w Polsce przy zwalczaniu pandemii SARS-CoV-2.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz