Gruzja chce pokojowego rozwiązania

Gruziński minister do spraw reintegracji oświadczył, że nowe władze Gruzji wybrały pokojowy i pragmatyczny kurs na rozwiązanie spornych spraw. Paata Zakareiszwili zwracając się do mieszkańców Abchazji i Osetii Południowej – zbuntowanych gruzińskich prowincji – stwierdził, że „wszelkie problemy można rozwiązać wspólnie”. Dziś mija 5. rocznica wojny gruzińsko-rosyjskiej wokół Osetii Południowej.

Minister Zakareiszwili zapewnił, że Osetyjczycy i Abchazowie w Gruzji nigdy nie będą w niebezpieczeństwie oraz będą mieć perspektywy rozwoju i gwarancje zachowania swojej etnicznej tożsamości. Rosyjskie media cytując ministra Zakareiszwilego zwracają uwagę, że przedstawiciele nowych gruzińskich władz niejednokrotnie oświadczali, iż wykluczą siłowe rozwiązanie problemów terytorialnych z Osetią Południową i Abchazją.
Tymczasem prezydent Rosji Władimir Putin przyznał wczoraj, że Rosja miała plan na wypadek konfliktu z Gruzją. „Plan był przygotowany przez Sztab Generalny. Gdzieś pod koniec 2006 lub na początku 2007 roku został on ze mną uzgodniony” – powiedział Putin. Rosyjski prezydent przyznał też, że w ramach tego planu przeprowadzano przygotowania południowoosetyjskich ochotników.
IAR/KRESY.PL
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz