Straż Graniczna poinformowała w środę, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży grupa cudzoziemców próbowała siłowo przekroczyć granicę, rzucając kamieniami w polskie patrole.

Wczoraj tj. 21.12 granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 18 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży kilkuosobowa grupa cudzoziemców próbowała siłowo przekroczyć granicę, rzucając kamieniami w polskie patrole. Nikt na tym odcinku nie przekroczył granicy – napisała Straż Graniczna w środowym komunikacie.

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy został wywołany sztucznie przez białoruskie władze.

Straż Graniczna poinformowała we wtorek, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży grupa 10 cudzoziemców siłowo forsowała granicę.

W poniedziałek minister spraw wewnętrznych Litwy ostrzegł przed wzmożonym naporem migrantów. Jego zdaniem władze Białorusi przygotowują się do pchnięcia mas migrantów na granice.

Europol poinformował w poniedziałek, że w wyniku zakrojonej na szeroką skalę akcji namierzono 455 kont w mediach społecznościowych ułatwiających nielegalną migrację z Białorusi do Unii Europejskiej.

W poniedziałek ABW poinformowała, że w kwietniu br. białorusko-polską granicę nielegalnie przekroczył obywatel Tadżykistanu Odilkhon S., którego zidentyfikowano jako sympatyka Państwa Islamskiego. Mężczyzna został uznany za osobę zagrażającą bezpieczeństwu RP i deportowany z Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik podkreślił, że rzeczywiście napór na polską granicę od strony Białorusi jest obecnie mniejszy, ale przypadki ataków, które zdarzają się co noc mają coraz bardziej otwarte wsparcie białoruskich służb.

W niedzielę miały miejsce kolejne próby siłowego forsowania polsko-białoruskiej granicy.

W sobotę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 76 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze grupa 20 osób siłowo forsowała granicę rzucając kamieniami w polskie służby. Wszystkie osoby zostały zatrzymane.

Polskie służby zidentyfikowały tajemniczego mężczyznę, który miesiąc temu, podczas wielkiego szturmu migrantów na polską granicę wyraźnie kontrolował całą akcję. To białoruski generał, pełniący ważną funkcję.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Udział białoruskich służb w ataku na granicę. MON publikuje materiały [+FOTO]

Z danych, które Straż Graniczna przesłała portalowi Kresy.pl wynika, że w Polsce legalna imigracja stymuluje nielegalną. Obcokrajowcy stanowią prawie 90 proc. osób zatrzymanych od początku roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego).

Zobacz także: Europejski Trybunał Praw Człowieka zabronił Polsce zawracać nielegalnych migrantów na Białoruś

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply