W niedzielę miały miejsce kolejne próby siłowego forsowania polsko-białoruskiej granicy – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałek.

Wczoraj tj. 19.12. granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 69 os. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG Czeremcha 26 cudzoziemców siłowo forsowało granicę. Natomiast na odcinkach placówek w Płaskiej, Narewce i w Dubiczach Cerkiewnych granicę próbowały przekroczyć kilkuosobowe grupy – podała Straż Graniczna w poniedziałek.

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy został wywołany przez białoruskie władze. Straż Graniczna zanotowała od początku roku prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

W sobotę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 76 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze grupa 20 osób siłowo forsowała granicę rzucając kamieniami w polskie służby. Wszystkie osoby zostały zatrzymane.

Polskie służby zidentyfikowały tajemniczego mężczyznę, który miesiąc temu, podczas wielkiego szturmu migrantów na polską granicę wyraźnie kontrolował całą akcję. To białoruski generał, pełniący ważną funkcję.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Udział białoruskich służb w ataku na granicę. MON publikuje materiały [+FOTO]

Z danych, które Straż Graniczna przesłała portalowi Kresy.pl wynika, że w Polsce legalna imigracja stymuluje nielegalną. Obcokrajowcy stanowią prawie 90 proc. osób zatrzymanych od początku roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego).

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply