Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze grupa 20 osób siłowo forsowała granicę – poinformowała Straż Graniczna we wtorek.

Minionej doby tj. 13.12 granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 80 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze grupa 20 osób siłowo forsowała granicę – poinformowała Straż Graniczna we wtorkowym komunikacie. 

Trwający od kilku miesięcy kryzys na polsko-białoruskiej granicy jest stymulowany przez białoruskie władze.

Zobacz także: Maria Zacharowa chce międzynarodowego śledztwa w sprawie traktowania imigrantów przez Polskę

W niedzielę na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku grupa 60 agresywnych imigrantów próbowała siłowo forsować granicę. Z kolei w sobotę jeden z żołnierzy ochraniających granicę został trafiony kamieniem w twarz. Na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej.

Jak informowaliśmy, Wielka Brytania wysłała do Polski 140 inżynierów wojskowych, aby pomóc z nielegalną imigracją stymulowaną przez Białoruś.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W piątek 3 grudnia, Minister Obrony Narodowej poinformował na Twitterze, że żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii są już w Polsce. Ich zadaniem jest wsparcie Wojska Polskiego w utrzymaniu tymczasowego ogrodzenia, niszczonego przez służby białoruskie oraz w budowie i utrzymaniu dróg dojazdowych.

W poniedziałek informowaliśmy, że Czechy nie wyślą swojego kontyngentu do Polski w związku z ustabilizowaniem się sytuacji na granicy z Białorusią.

Zobacz także: Troje Ukraińców zajmujących się przemytem imigrantów złapanych przez Straż Graniczną

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply